Powrót do listy

Zawoja – obóz Zdobywcy Górskich Szczytów | (wiek 11-17)

Wakacje pod Babią Górą – super klimat i prawdziwa, górska przygoda!

Czekamy na Ciebie w położonej W Beskidzie Wysokim Zawoi. Tu przeżyjesz niezapomniany wakacyjny czas. Nad Zawoją dumnie wznosi się Babia Góra – najwyższy szczyt w całych Beskidach, majestatyczna Pani tego regionu, która jak magnes przyciąga turystów żądnych wrażeń. Na uczestników obozów czeka tu wiele atrakcji związanych z wybraną tematyką
obozu. Możesz wybierać pomiędzy rekreacją a przygodą. Mamy też super atrakcje dla amatorów zdobywania górskich szczytów lub parków rozrywki. Wszyscy będziemy wspólnie poznawać okolicę pieszo i bryczką. W Ośrodku Edukacyjnym Babiogórskiego Parku Narodowego zwiedzimy skansen, kuźnię i spichlerz. Podczas warsztatów pod okiem ludowego
artysty stworzymy unikatowe, wakacyjne pamiątki. Dodatkowo będziemy się bawić podczas licznych zajęć rekreacyjno-sportowych, pikniku nad potokiem czy sensów filmowych. Nie zwlekaj – przyjeżdżaj do nas i baw się świetnie!

Program

ZDOBYWCY GÓRSKICH SZCZYTÓW (11-17 lat)

Trudno o lepszy test dla charakteru niż wyprawa w góry, a zwłaszcza na Babią Górę. Wędrówka górska wymaga siły charakteru i wytrwałości. Sprawdź się razem z nami, w gronie pasjonatów wyzwań! W parku linowym ?Las Przygód? poznasz techniki linowe, zasady asekuracji i naukę wiązania węzłów. Zdobytą wiedzę wykorzystasz w Wypasionej Dolinie ? tu czekają na Ciebie trudniejsze i bardziej wymagające przeszkody linowe i kilka zjazdów tyrolką. Pohuśtasz się na wielkiej huśtawce big swing i poprawisz koordynację ruchową na tyrolce, którą pokonasz rowerem! Na Hali Barankowej spotkasz się z bacą, który powie Ci jak wyrabia się oscypki i bunc. Zdobędziesz Mokry Kozub (842 m n.p.m.), posłuchasz szumu wodospadów na Mosornym Potoku i wyjedziesz koleją linową na Mosorny Groń (1047 m n.p.m.) Stamtąd czeka nas wędrówka w kierunku Hali Śmietanowej (1298 m n.p.m.). Jeśli starczy nam sil i zapału to pójdziemy dalej i dotrzemy na Policę (1369 m n.p.m.). Wyruszysz o wschodzie słońca na najwyższy szczyt masywu Babiej Góry – Diablak (1.725 m n.p.m.). Podczas wędrówki będzie czas na chwilę wytchnienia u podnóży Sokolicy, i na regenerację sił w schronisku Markowe Szczawiny. Dodatkowo w programie: ognisko z pieczeniem kiełbasek, plażowanie, seanse filmowe, zabawy i gry integracyjne. To będzie prawdziwie górski obóz ? pełen wyzwań.

Program fakultatywny

Wycieczka do Energylandii w Zatorze (największego Parku Rozrywki w Polsce) – korzystanie z atrakcji parku (dostępność do stref w zależności od wieku i wzrostu) ? 180 PLN.
Paintball leśny ? gra zespołowa (scenariusz i 200 kul)z wykorzystaniem markerów z kulkami z farbą, lub dla młodszych dzieci zajęcia strzeleckie ? 50 PLN.
Wycieczka do Parku Czarnego Daniela, w którym mieszkają jelenie, daniele, owce i lamy, karmienie zwierząt ? 40 PLN.

Zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy ?Diablak? otoczony blisko 2 hektarowym parkiem rekreacyjno-wypoczynkowym.
Pokoje 2-, 3-, 4-, 5-osobowe z łazienkami i TV.
Do dyspozycji uczestników sala ze sprzętem multimedialnym, duży teren rekreacyjny wokół ośrodka, boiska sportowe, plac zabaw, taras z ławkami i parasolkami, wiata grillowa i miejsce na ognisko

Świadczenia

Zakwaterowanie:
10 noclegów.
Wyżywienie:
całodzienne (3 posiłki + podwieczorek) ? w stołówce ośrodka. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Smaczna kuchnia domowa. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu; ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu i suchy prowiant na drogę powrotną. Możliwość zamówienia (najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem obozu) diety: wegetariańskiej (bez dopłaty) lub bezglutenowej (za dopłatą 100 PLN/turnus).
Transport:
autokar turystyczny.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Opieka pedagogiczna i instruktorska. Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Cena nie obejmuje dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży.
Wszystkie zajęcia prowadzone sąprzez doświadczonych, wykwalifikowanych wychowawców. Program będzie zrealizowany w całości, a kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników. Zabierz ze sobą: ręczniki kąpielowe, legitymację szkolną, mały plecak na wycieczki, ciepły sweter lub polar, dres, kurtę przeciwdeszczową, nakrycie głowy, buty sportowe i obuwie za kostkę do górskich wędrówek, preparat do ochrony przed komarami, krem z filtrem UV.

Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 20.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 07.00.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 17.00, wyjazd nie później niż o godz. 08.00.

27.06 - 07.07.2020 Cena: 1399 zł

08.07 - 18.07.2020 Cena: 1399 zł

19.07 - 29.07.2020 Cena: 1399 zł

30.07 - 09.08.2020 Cena: 1399 zł

10.08 - 20.08.2020 Cena: 1399 zł

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard1399 zł1399 zł