Powrót do listy

Wycieczka promem – Kopenhaga, Oslo | Skandynawia

Zobacz stolicę Danii – Kopenhagę oraz stolicę Norwegii – Oslo!

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

DZIEŃ 1

WYCIECZKA PROMEM – NORWEGIA I DANIA:

Odkryj Skandynawię!

Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy do Rostocku.

DZIEŃ 2
Rostock – zaokrętowanie w Rostocku na prom do Gedser (rejs trwa ok. 2 godz.). Przejazd na wyspę M?n słynącej z bajecznie białych kredowych klifów – najwyższe wybrzeże klifowe nad Bałtykiem ciągnące się na długości 7 km i dochodzące do 128 m wysokości. Jeden z najpiękniejszych zakątków nad Morzem Bałtyckim – Mons Klint. Postój przy GeoCenter oraz zejście na plażę ? pokonanie ponad 400 schodów. Przejazd do Kopenhagi. Kopenhaga – spacer koło Pałacu Królewskiego Amalienborg, przez cytadelę Kastelet, w obrębie której znajdują się budynki militarne umieszczone w narożnikach gwiazdy, malowniczo położony kościół i młyn. Pomnik Syrenki Kopenhaskiej stanowiący symbol miasta. Zaokrętowanie na prom do Oslo. Nocleg na promie.

DZIEŃ 3
Śniadanie na promie. Wpłynięcie promem przez Oslofjord do stolicy Norwegi. Oslo wita przyjezdnych ?lodowcowym? budynkiem Opery swoją kameralną atmosferą przyjaznej stolicy. Na trasie zwiedzania – Katedra w Oslo, Ratusz – miejsce wręczania Nagrody Nobla, Twierdza Akershus ? narodowy symbol Norwegii. Przejazd na wyspę muzeów ? zwiedzanie muzeum Kontiki – jest poświęcone słynnemu norweskiemu podróżnikowi, który przepłynął na tratwie w 1947 r. ponad 8 tys. kilometrów z Peru do Polinezji, aby udowodnić, że zasiedlenie wysp Pacyfiku przez pierwotnych mieszkańców Ameryki Południowej było możliwe. Powrót na prom. Wypłynięcie w stronę Kopenhagi.

DZIEŃ 4
Śniadanie bufetowe na promie, wyokrętowanie. Rejs tramwajem wodnym – prawie godzinny rejs daje nam podgląd na wiele atrakcji miasta, zlokalizowanych przy brzegu, jak np. Copenhagen Opera House, czyli jedną z najnowocześniejszych oper na całym świecie. Zwiedzanie Kopenhagi – spacer po Nyhavn, czyli Nowym Porcie. To właśnie stąd pochodzi jeden z najbardziej kojarzonych z Kopenhagą obrazków ? kolorowe budynki, port i żaglówki. Plac Ratuszowy, fontanna bogini Gefion, Katedra, Christiansborg. Przejazd do Gedser, zaokrętowanie na prom. Rejs do Rostocku.

DZIEŃ 5
Powrót w godzinach porannych.

ZAKWATEROWANIE:

2 noclegi na promach w kabinach 4-osobowych wewnętrznych.

OFERTA DLA SINGLI:

Istnieje możliwość zakwaterowania w kabinie dwuosobowej z możliwością dokwaterowania (DOKKBO).

 

CENA ZAWIERA:

2 noclegi na promach w kabinach wewnętrznych 2,3,4 osobowych z łazienką wyposażoną w prysznic, 2 śniadania w formie bufetu, ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, Bagaż 800 zł (TU Signal Iduna), rejs dzienny Rostock-Gedser-Rostock, przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV), opiekę pilota, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DOPŁATY OBLIGATORYJNE:

30 EUR/os. płatna u pilota (zestaw słuchawkowy lub nagłaśniający, realizacja programu, opłaty klimatyczne i administracyjne).

DOPŁATY FAKULTATYWNE:

Obiadokolacje – na statkach istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w formie bardzo bogatego bufetu z napojami – koszt 1 obiadokolacji ok. 35 EUR/os.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 360 DKK/os. (płatne u pilota) w tym
– Rejs po Kanałach Kopenhagi z komentarzem polskiego przewodnika – ok. 130 DKK/os.
– Amalienborg ? ok. 110 DKK/os.
– Muzeum Kontiki ? ok. 120 DKK/os.
ROZKŁAD JAZDY:

MIASTO ZBIÓRKA GODZINA WYJAZDU DOPŁATA
Bielsko-Biała dworzec PKS, dolna płyta ul. Warszawska 14:45 50 PLN
Bolesławiec Bolesławiec-Osła, parking przy KFC – autostrada A4 20:45
Chrzanów stacja Shell ul. Trzebińska 15:00 30 PLN
Częstochowa McDonald’s ul. Wojska Polskiego 263-271 14:15 50 PLN
Dąbrowa Górnicza parking przy Auchan, ul. Katowicka 15:00 30 PLN
Gliwice stacja Shell, ul. Rybnicka 159 16:45
Jastrzębie-Zdrój dworzec autobusowy Arki Bożka, ul. Podhalańska 14:15 50 PLN
Katowice McDonald’s ul. Ofiar Katynia 5 k. Praktiker 16:00
Kielce dworzec PKP – zatoczki Plac Niepodległości 12:15 70 PLN
Kraków koło Stadionu Cracovii ul. Kałuży 14:15 30 PLN
Leszno stacja Shell al. Konstytucji 3 Maja 4 17:15 60 PLN
Lublin parking Hala MOSiR al. Zygmuntowskie 08:00 120 PLN
Łódź dworzec autobusowy PKS Łódź Kaliska, al. Włókniarzy 11:30 90 PLN
Opole McDonald’s/Stacja BP, ul. Wrocławska 18:00
Piotrków Trybunalski Stacja benzynowa Huzar, ul. Sikorskiego 52 12:45 70 PLN
Poznań dworzec autobusowy PKS, ul. Matyi 15:00 80 PLN
Pszczyna plac za Kauflandem ul. Broniewskiego 15:00 40 PLN
Radom dworzec PKP – parking, ul. Wł. Beliny-Prażmowskiego 10:30 90 PLN
Rogów Opolski Stacja benz. Lotos, skrzyżowanie DK 45 i A4 17:45
Rybnik stacja benz. BP/McDonald’s ul. Budowlanych 14:45 40 PLN
Rzeszów dworzec PKP – zatoczki Plac Dworcowy 11:00 100 PLN
Sosnowiec McDonalds’s stacja Shell ul. Kresowa 15:15 20 PLN
Tarnów dworzec PKP ul. Dworcowa 12:30 80 PLN
Tychy stacja benzynowa BP koło Browaru ul. Katowicka 15:15 30 PLN
Warszawa parking PKiN obok Metro Centrum ul. Marszałkowska 08:45 100 PLN
Wrocław parking przy AquaPark, ul. M. Petrusewicza 19:30
Zabrze stacja benz. ORLEN / Lidl, ul. Wolności 508 16:30

 

UWAGI:

– Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych – odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl

– Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

– Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od biura podróży, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

– W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

– Biuro podróży nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnym i od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Biuro podróży. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.

– Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

– Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności.

1119zł

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardBB9690