Powrót do listy

Wycieczka do Gruzji samolotem | Wylot z Katowic

Wycieczka do Gruzji samolotem – wylot z Katowic

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, spotkanie z pilotem. Przylot na lotnisko w Kutaisi. Przejazd na nocleg w Kutaisi. Kolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Uplistsikhe – najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji (II tys. p.n.e.) i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Po drodze postój w Gori przy Muzeum Stalina. Kolacja. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi – Cerkiew Metechi (XIII w). Panorama na stare miasto. Przejazd koleją linową do twierdzy Narikala (IX w.), widok na całe miasto i ogród botaniczny. Następnie spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które są wizytówką Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Spacer znanymi uliczkami Szardeni. Kończymy zwiedzanie przy Anczyskhati. Kolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do klasztoru w Bodbe, gdzie jest pochowana Św. Nino ? patronka Gruzji (IV w). Przejazd do Kachetii – ?kraju winnego? w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zwiedzanie ?miasta wiecznej miłości? Sighnaghi – małego miasta w Kiziqi położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Następnie wyjazd do Weliscyche na obiad z degustacją 2 rodzajów wina i czaczy. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd do Mccheta – jest pierwszą stolicą i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w.) i Katedrę Sweticchoweli (XI w.), gdzie według legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na listę UNESCO. Przejazd do miasteczka Kazbegi, głównego miasta w regionie Khewi. Następnie przejazd samochodami 4×4 do Cerkwi Gergeti (XIV w.). Zwiedzanie Cerkwi, panorama na Kazbeg (5047 m) – trzeci w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Sama góra Kazbeg ?Mkinvartsveri? tłumaczona jest jako lodowy szczyt. Kolacja i nocleg w Kazbegi.

Dzień 6/7
Śniadanie, wykwaterowanie następnie przejazd na lotnisko w Kutaisi oraz powrót do Polski. Zakończenie imprezy.

WYLOT/PRZYLOT:

-Port lotniczy Katowice – Pyrzowice
-Przelot tanimi liniami lotniczymi
-W cenie bagaż podręczny
-Godziny lotów – do potwierdzenia przed wyjazdem

OFERTA DLA SINGLI:

Istnieje możliwość zakwaterowania
– w pokoju dwuosobowym z możliwością dokwaterowania (DOK) lub
– w pokoju na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL).

CENA ZAWIERA:

Przelot tanimi liniami lotniczym (w cenie bagaż podręczny), 5 noclegów w pensjonatach (3 w Tbilisi, 1 w Kazbegi, 2 w Kutaisi), 5 śniadań, 1 obiad, 4 kolacje, ubezpieczenie (TU Signal Iduna),opiekę pilota, przejazd samochodami 4×4 w Kazbegi, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DOPŁATY OBLIGATORYJNE:

100 EUR/os. płatne u pilota (wstępy, zwiedzanie, przewodnicy lokalni, napiwki).

DOPŁATY FAKULTATYWNE:

Napoje alkoholowe

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia
– dopłata do bagażu głównego (10 kg) + 250 zł/os.

UWAGI:

– Każdy z uczestników wyjazdu musi posiadać przy sobie i legitymować się ważnym i właściwym dokumentem tożsamości (zgodnie z przepisami kraju docelowego i krajów tranzytowych – odpowiednio dowód osobisty lub paszport), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem. Bez ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie. Aktualne informacje dotyczące dokumentów podróżnych można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: polakzagranica.msz.gov.pl

– Mały bagaż podręczny w cenie o wymiarach 40 × 30 × 20 cm. Do bagażu podręcznego można zabrać płyny w pojemnikach do 100 ml. Dotyczy to m.in. szamponu, płynu do płukania ust, płynnych balsamów do ciała, napojów, alkoholu. Jeśli chcesz zabrać na pokład coś do picia, najlepiej kup napój już po odprawie. W bagażu podręcznym nie mogą również znaleźć się przedmioty z ostrymi krawędziami, kolcami, czyli takie, które mogą być użyte jako broń.

– Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub na lotnisku po przylocie.

– Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.

– Pierwszy i ostatni dzień w zależności od godzin przelotu może być dniem zwiedzania.

– Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.

– Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

– Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura podróży „Alabama”, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

– Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji imprezy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowej określonej w OWU KIT Bezpieczne Rezerwacje SIGNAL IDUNA TU S.A. (np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, kradzież dokumentów niezbędnych w podróży). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny imprezy.

– Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności.

 

 

3469zł

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardHB34690