Powrót do listy

Włochy – wycieczka objazdowa | Wenecja, Rzym, Florencja, Asyż, Rimini, San Marino

Wenecja, Florencja, Rzym, Watykan, Asyż, San Marino, Rimini.

1 dzień:  Sb. 27.08. 2022  Wyjazd z Polski. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2 dzień: Nd. 28.08.2022 Przyjazd do Wenecji – rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer od Placu św. Marka – najpiękniejszego salonu świata. Następnie Bazylika Św. Marka – sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d”Oro – Złotym Ołtarzem, Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd na Campanillę – dzwonnicę Św. Marka, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny na posiłek. Przejazd do hotelu w okolicy Padwy. Kolacja, nocleg.

3 dzień:  Pn. 29.08.2022 Śniadanie. Przejazd do Florencji – kolebki renesansu. Zwiedzanie centrum miasta – Kościół Santa Croce – św. Krzyża – miejsca pochowku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele, Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy, gotycka katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego, Wieża Giotta i Baptysterium, „kipiący złotem” Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Kolacja i nocleg okolice w stronę  Rzymu.

4 dzień: Wt. 30.08.2022 Śniadanie. Przyjazd do Watykanu na zwiedzanie Muzeów Watykańskich. Punktem kulminacyjnym będzie zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej – miejsca wielu w historii wyborów papieży, tzw. konklawe. Wprost z Kaplicy Sykstyńskiej) zejście do Bazyliki Św. Piotra –  baldachim z brązu wykonany przez G.L. Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła – „najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.” Następnie zejście do krypt watykańskich, aby nawiedzić grób Papieża Jana Pawła II. Po zakończeniu pobytu w „Stolicy Piotrowej” najsłynniejsza fontanna świata – Fontanna Di Trevi i dalej Plac i Schody Hiszpańskie. Zakwaterowanie w hotelu okolice Rzymu. Kolacja, nocleg.

5 dzień: Śr. 31.08.2022 Śniadanie. Ponowny przejazd do Stolicy Apostolskiej na Audiencję Generalną, będącą spotkaniem głowy kościoła rzymsko-katolickiego z wiernymi, w formie katechezy. Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Papieża na Watykanie. Po otrzymaniu papieskiego błogosławieństwa, które oficjalnie kończy dalsze zwiedzanie świeckiego Rzymu. Na trasie spaceru: Zamek Św. Anioła, Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Panteon – perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości. Następnie Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Kapitol – miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu. Z Kapitolu zejście do Forum Romanum aby przejść słynną Via Sacra – Świętą Drogą, którą w czasach antycznych kroczyli w swoich pochodach triumfalnych wodzowie powracający ze zwycięskich bitew. Następnie wejście na Wzgórze Palatyńskie, miejsce w którym narodziło się antyczne Imperium Rzymskie. Następnie przejście pod najsłynniejszy amfiteatr świata – Koloseum. Przejazd do Hotelu w okolicy Rzymu. kolacja, nocleg.

6 dzień: Cz. 01.09.2022 po śniadaniu przejazd do Asyżu, zwiedzanie urokliwego średniowiecznego miasta, w programie m.in. Bazylika Św. Franciszka, Kościół Św. Klary. Następnie przejazd do San Marino, zwiedzanie najstarszej republiki na świecie, zakup pamiątek.  Przejazd  do San Marino – zwiedzanie najstarszej republiki świata. Pieszy spacer – Brama Św. Franciszka, Grota Kuszników, budynek parlamentu Republiki San Marino, Bazylikę Del Santo, w której przechowywane są relikwie Św. Marino i przejście do wieży Guaita. Zakup perfum i innych bezcłowych produktów. Zakwaterowanie w okolicach Rimini, kolacja, nocleg.

7 dzień:  pt. 02.09.2022 śniadanie,  odpoczynek, plażowanie. Nocleg.

8 dzień: Sb. 03.09.2022 śniadanie, wykwaterowanie. Powrót  do kraju przez Austrię.

9 dzień: Nd. 04.09.2022   Przyjazd nad ranem, zakończenie wycieczki.

Cena: 1500zł /osoba,

Cena zawiera:

  • 6 noclegów w hotelach ** i *** pokoje 2,3 os. z łazienkami
  • 6 śniadań i 5 obiadokolacji
  • Opiekę pilota
  • Podatek VAT
  • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

– kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, rezerwacje dla grup, Tour Guide, taksy klimatyczne, transport autokarem, wjazdy do miast, parkingi, przejazdy komunikacją miejską, rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Koszt – 375 EUR/os.  Płatne obligatoryjnie  pilotowi w autokarze przed wyjazdem.

1500PLN

27.08 - 04.09.2022 Cena: 1500

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardHB150000