Powrót do listy

Włochy -objazdówka Samolot Pielgrzymka | Rzym , Neapol, San Giovani Rotondo

Dzień 1.  SOBOTA

Wyjazd z Wrocławia o godz 5;00 Wylot z Pragi o godz. 12:05. Przylot do Rzymu o godz. 14:00. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2.  NIEDZIELA

Śniadanie. Spacer przez Rzym. Przyjście pod Bazylikę św. Piotra na Anioł Pański. Czas wolny na zakup pamiątek. Zwiedzanie z przewodnikiem: Bazyliki św. Piotra, przejazd do Bazyliki św. Jana na Lateranie, Przejście pod Koloseum. Obiadokolacja w mieście. Dalszy spacer przez Rzym: Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Forum Romanum. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 3. PONIEDZIAŁEK

Śniadanie. Przejazd i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Trzeciego Tysiąclecia, gdzie ukazywała się Matka Boża w 1937 i 1947 roku. Matka Boża przedstawiła się jako Dziewica Objawienia i wezwała ludzi do nawrócenia. Następnie przejście do miejsca ścięcia św. Pawła ( obecnie jest tam klasztor Trapistów. Spadająca głowa św. Pawła odbiła sie trzykrotnie od ziemi i tam wytrysnęły trzy źródła wody. Stąd nazwa bazyliki Tre Fontane. Następnie przejazd i nawiedzenie Bazyliki św. Pawła za Murami gdzie jest grób Apostoła. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Neapolu.

Dzień 4.  WTOREK

Śniadanie. Zwiedzanie Neapolu. Msza Święta w kościele św. Józefa i Madonny z Lourdes, gdzie jest grób o. Dolindo. Bardzo znany kapłan ze swojego pokornego cierpienie i zgody na Wolę Bożą w jego życiu. Spacer przez miasto: Katedra św. Januarego – poświęcona patronowi miasta, który chroni Neapol przed wszelkimi nieszczęściami, uliczka San Gregorio Armeno- znajdują się tu warsztaty rzemieślników tworzących kolorowe neapolitańskie szopki bożonarodzeniowe, degustacja miejscowych potraw i smakołyków. Przejazd do Pompei. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Pompejańskiej (Madonny Różańcowej) ? zapoznanie z życiem i działalnością bł. Bartolo Longo budowniczego tej bazyliki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 5.  ŚRODA

Śniadanie. Msza Święta w Sanktuarium Ojca Pio, następnie nawiedzenie miejsc związanych  z życiem i działalnością  o. Pio. Czas wolny. Przejazd do Sanktuarium św. Michała Archanioła na Górze Gargano – jedyne Sanktuarium niepoświęcone ręką ludzką! Przepiękna historia powstania tego Sanktuarium i opieki św. Michała Archanioła nad ludźmi i okolicą. Obiadokolacja i nocleg S. G. Rotondo.

DZIEŃ 6. CZWARTEK

Wczesne śniadanie i przejazd do Manopello ? nawiedzenie Sanktuarium Oblicza Chrystusa Zmartwychwstałego słynna chusta z grobu Pana Jezusa na której odbita jest Twarz cierpiącego ale już Zmartwychwstałego Zbawiciela. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie Bazyliki Loretańskiej- Sanktuarium Domku Św. Rodzinny w którym według tradycji Archanioł Gabriel zwiastował Maryi przyjścia na świat Pana Jezusa, nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich. Obiadokolacja i nocleg w ok. Asyżu.

DZIEŃ 7. PIĄTEK

Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Franciszka i św. Klary oraz zwiedzanie przepięknie zachowanego średniowiecznego miasta Asyżu, Bazyliki św. Klary i Matki Bożej Anielskiej. Msza Święta. Przejazd do Collevalenzy ? nawiedzenie Sanktuarium Miłości Miłosiernej. Tu 22 listopada 1981 roku Ojciec Święty Jan Paweł II przybył jako pielgrzym, aby na nowo ogłosić przesłanie Encykliki ?Dives in misericordia?. Nawiedzenie grobu bł. – Matki Speranzy  i możliwość nabrania cudownej wody, która wypływa z głębokości 120 metrów. W tym miejscu jest również łaskami słynący krzyż Pana Jezusa (wpisz w google Matka Speranza z Collevalenza, a poznasz cudowne historie). Przejazd do Casci – nawiedzenie Sanktuarium i grobu Św. Rity ? patronki od spraw trudnych i niemożliwych. Obiadokolacja i nocleg w Casci.

DZIEŃ 8.  SOBOTA

Śniadanie, przejazd na lotnisko. Wylot z Rzymu o godz. 14:50. Przylot do Pragi o godz. 16:45.

CENA OBEJMUJE:
Przejazdy autokarem na terenie Włoch (klimatyzacja, WC, barek, video), transfer na lotnisko i z lotniko, 7 noclegów w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami), 7 śniadań i 7 obiadokolacji, przelot samolotem, bagaż główny 23 kg i podręczny 8 kg, opieka pilota i duszpasterza

Ubezpieczenie NNW, KL do 10 000 EURO oraz od skutków zaostrzenia CHOROBY PRZEWLEKŁEJ

CENA NIE OBEJMUJE:

Opłat za bilety wstępów, metro, parkingi, autostrady, wjazdy do miast, słuchawki, miejscowych przewodników oraz podatek miejski w hotelach. Łącznie 75 euro.  Zbiera pieniądze wyznaczona osoba z grupy i są do rozliczenia. Napoi do obiadokolacji

Cena obliczona dla grupy 42 osobowej.

Uwaga: Kolejność zwiedzania w Rzymie  może ulec  zmianie.

UWAGA! Od 26 listopada 2016 Uczestnicy wyjazdów objęci są obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) ? składka ta wynosi 10 zł/os i zostanie pobrana przy podpisaniu umowy.

 

1500PLN

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard15000