Powrót do listy

Wiedeń, Bratysława, Morawski Kras, Lednice, | Słowacja, Czechy, Austria

1 dzień

Wyjazd z Polski do Wiednia i zwiedzanie Ringstrasse – najciekawsze budowle wokół centrum miasta m.in.: Opera Narodowa, Plac Marii Teresy Ratusz, Parlament. Dalsze piesze zwiedzanie starego miasta m.in.: katedra św. Szczepana, ulica Graben, Zegar Figuralny, ulica Kohlmarkt. Zwiedzanie Hofburgu i muzeum Sisi. Czas wolny na spróbowanie tortu Sachera. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, wjazd na Kahlenberg- miejsce rozpoczęcia ?Odsieczy Wiedeńskiej?  przez Jana III Sobieskiego. Widok z panoramą miasta, kościół Józefa. Przejazd do Schonbrunnu – dawnej letniej rezydencji cesarskiej, zwiedzanie  apartamentów cesarskich. Przejście do ogrodów:  Palmiarnia, Ogród Różany, Fontanna Neptuna, Glorietta. Wyjazd do Czech do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd na obiadokolacja z degustacją wina. Nocleg.

 

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie jednej z mniejszych stolic UE, której historia wplatała  się w najważniejsze historyczne wydarzenia Europy. Jest niezwykle malowniczo położona nad Dunajem z górującym nad nim  zamkiem a zwarto zabudowana starówka pozwoli na miły spacer.  Trasa będzie obejmować  od wzgórza Zamku do Rynku. Zobaczymy: Parlament, Zamek, punkt widokowy, kościół św. Marcina, Dzielnice Żydowską,  klasztor i kościół Franciszkanów, Bramę i ulicę Michalską. Uniwersytet oraz  Dom Kata. Ponad to  Pałac Prezydenta, Pałac Prymasowski, Ratusz, Rynek, teatr, operę, oraz nabrzeże Dunaju. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

4 dzień

 Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Lednic- zwiedzanie gotyckiego zamku oraz przynależnego parku, wystylizowanego w formie angielskich i francuskich ogrodów. Dalszy przejazd w okolice Brna. Spacer po górach ( wygodne obuwie) zwiedzanie jednej z najpiękniejszych  Jaskiń Morawskiego Krasu ? jaskini Punkevni oraz  ?Przepaści Macochy?. Zejście do Skalnego Młyna, krótki czas wolny. Powrót do kraju.

 

Świadczenia:

Przejazd autokarem, 3 noclegi pokoje 2-3 osobowe w hotelu 3 *, 3 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiadokolacja z degustacją wina, opieka pilota, ubezpieczenie KL, podatek VAT.

 

Bilety wstępów:

360 CZK Jaskinia i Zamek w Lednicach

35? – muzea w Wiedniu

40? ewentualny koncert w Wiedniu.

Cena biletów zawiera opłatę za przewodnika.

 

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

 

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard650