Powrót do listy

Węgierska Górka – Obóz Pasjonaci Wyzwań | Wiek 9-15 lat

Wakacje z pasją!
W życiu warto mieć jakieś pasje, aby rozwijać swoją osobowość i ciekawie spędzać czas. Jeśli też tak uważasz, chcesz bawić się i szukać nowych pasji w gronie rówieśników – to nie ma lepszego wyboru! Przyjeżdżaj w urokliwy zakątek Beskidu Żywieckiego, do położonej nad Sołą malowniczej miejscowości Węgierska Górka. Tutaj, poza zajęciami specjalistycznymi związanymi z wybranym typem obozu, opiekunowie i instruktorzy poprowadzą liczne zajęcia sportowe i rekreacyjne, wspólne dla wszystkich. Będziecie strzelać z łuku i szyfrować wiadomości. Podczas spacerów po okolicy zobaczycie Aleję Zbójników z wielkimi regionalnymi rzeźbami i liczne forty z II wojny światowej, a uczestnicząc w marszach na orientację nauczycie się wyznaczania kierunków świata. Odwiedzi Was artysta ludowy, który w ciekawy, interaktywny i humorystyczny sposób przekaże regionalne legendy i zwyczaje. Pod okiem ratownika będziecie korzystać z krytej pływalni ośrodka z podgrzewaną wodą, a w słoneczne dni będzie czas na relaks i plażowanie na brzegach i naturalnych kąpieliskach krystalicznie czystej rzeki Soły. Spędzicie czas grając w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę – tuż obok ośrodka jest duże boisko sportowe. Poza tym w programie: frisbee, podchody, zabawy plenerowe, ognisko z kiełbaskami przy dźwiękach gitary, gry i zabawy integracyjne na świetlicy, rozgrywki w tenisa stołowego i bilarda. Różnorodne programy oraz wykwalifikowana kadra są gwarancją, że na obozach w Węgierskiej Górce atrakcji będzie co nie miara!

Program

PASJONACI WYZWAŃ (PW) (9-11 lat) (12-15 lat)

Lubisz aktywnie spędzać czas, a przy tym świetnie się bawić? Jeśli tak, to tutaj świetnie spędzisz wakacje. Podczas obozu czekają na Ciebie nowe WYZWANIA i WIELE PRZYGÓD.
Wyposażony w strój i maskę ochronną zagrasz w PAINTBALL na małych markerach, bez zasilania gazem, które są w pełni bezpieczne. Rozegrasz kilka bardzo dynamicznych scenariuszy paintballowych, podczas których poćwiczysz swój zmysł strategicznego myślenia i celność strzałów. Będziesz miał do wykorzystania 4 pełne magazynki (60 kul).
Weźmiesz udział w TURNIEJU SNAJPERSKIM z użyciem replik karabinów ASG, podczas którego ze znacznej odległości spróbujesz trafić w cel.
Na zajęciach z MASKOWANIA, wtopisz się w otoczenie tak, aby nikt nie potrafił znaleźć Cię podczas gry terenowej.
Na basenie ośrodka weźmiesz udział w zajęciach z nurkowania z wykorzystaniem sprzętu ABC, a także profesjonalnego sprzętu nurkowego.
Posiądziesz podstawowe umiejętności potrzebne w NURKOWANIU, jak wyważanie się, oddychanie przez aparat z tlenem czy poruszanie się pod wodą w płetwach z osprzętem nurkowym na plecach.
Podczas bloku ZAJĘĆ LINOWYCH zbudujesz wieżę ze skrzynek oraz będziesz się wspinać na pionowo zawieszoną linę na tzw. ?małpce?.
Spróbujesz też przejść na taśmie SLACKLINE całą wyznaczoną trasę.
Weźmiesz udział w GRZE TERENOWEJ z wykrywaczem metali i poszukasz ukrytych skarbów.
Podczas eksplorowania okolicznych szlaków zdobędziesz szczyty górskie.
Zabierz ze sobą wygodny strój do zajęć painballowych (bluza i długie spodnie).
Pojedziesz na wycieczkę pociągiem do ŻYWCA, gdzie rozegrasz pełną zadań i zagadek GRĘ MIEJSKĄ.

Program fakultatywny

Wycieczka do Młodzieżowej Stacji Kosmicznej YSS ? 75 PLN.
Wycieczka nad Jezioro Żywieckie, rejs statkiem oraz kajaki lub rowery wodne ? 75 PLN.
Warsztaty robotyczne ? 75 PLN.
Warsztaty 3D ? 75 PLN.
Warsztaty konstruktorskie ? 75 PLN.
Przejażdżka bryczką ? 50 PLN.
Park linowy i przejście jedną z tras ? 50 PLN.
Gra paintballowa (75 kul do wykorzystania) ? 40 PLN.
Gra ASG (200 kul do wykorzystania)? 40 PLN.
Pamiątkowa płyta CD ze zdjęciami- 30 PLN.

Zakwaterowanie

Ośrodek Rekreacyjno?Wypoczynkowy ?Wrzos?
Zakwaterowanie w budynku hotelowym, w pokojach 2-, 3-, 4-, 5-osobowych, z łazienką i balkonem, wyposażonych w telewizor, Wi-fi w recepcji.
Ośrodek posiada zaplecze rekreacyjno-sportowe, a dodatkowo 50 m od ośrodka znajdują się naturalne kąpieliska czystej rzeki Soły oraz liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Budynek połączony jest z krytym basenem z podgrzewaną wodą. W ośrodku jest również sala taneczna do wszelkiego rodzaju zabaw i dyskotek oraz świetlica, w której znajdują się stoły do tenisa i stół bilardowy. Tuż obok ośrodka zlokalizowane jest boisko sportowe, na którym można organizować turnieje i zawody sportowe.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
10 noclegów.
Wyżywienie:
całodzienne (3 posiłki i deser) ? w stołówce ośrodka. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. Możliwość zamówienia (najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem obozu) diety: wegetariańskiej lub bezglutenowej (za dopłatą 100 PLN/ turnus).
Transport:
autokar turystyczny.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Opieka pedagogiczna i instruktorska. Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów i wychowawców, z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo, dopasowane do warunków atmosferycznych i stanu psychofizycznego uczestników. Zabierz ze sobą ręczniki, obuwie sportowe i buty do pieszych wędrówek, dres, strój kąpielowy, spodnie, bluzę do gry w paintball, plecak na wycieczki, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter/ polar i czapkę z daszkiem.

Cena nie obejmuje dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży.
Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 18.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 9.30.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 17.00, wyjazd nie później niż o godz. 11.00.

1599zł

05.08 - 15.08.2019 Cena: 1599zł

16.08 - 26.08.2019 Cena: 1499zł

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardallinclusive00