Powrót do listy

Weekend w Budapeszcie | Budapeszt i jego zabytki.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację na Węgry. Przyjazd do Budapesztu ? podczas pierwszego spaceru po mieście zobaczymy: Plac Bohaterów, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad, Szechenyi Furdo, a także Muzeum Historii Sztuki. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie miasta. Przejazd do Bazyliki św. Stefana i zwiedzanie największego kościoła Budapesztu. Następnie dla chętnych rejs statkiem po Dunaju, podczas którego będziemy mogli zobaczyć najważniejsze zabytki stolicy Węgier (m.in. Parlament, Zamek Królewski, Politechnikę, Węgierską Akademię Nauk, salę koncertową Vigadó) oraz główne mosty (Łańcuchowy, Małgorzaty, Elżbiety, Wolności). Następnie przejazd na Wzgórze Zamkowe – zobaczymy z zewnątrz m.in. Kościół Koronacyjny Macieja, Baszty Rybackie, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski. Przejazd na Wzgórze Gellerta, skąd rozciąga się przepiękny widok na całe miasto i Dunaj. Zobaczymy również mury Cytadeli oraz Pomnik Wolności. Kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Spacer po Wyspie Małgorzaty, stanowiącej ?zielone płuca? stolicy Węgier. W godzinach przedpołudniowych wyjazd w kierunku kraju. Powrót wieczorem do Polski.

Program fakultatywny

– Rejs po Dunaju ok. 4.500 HUF.

Świadczenia 

Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelu o standardzie**/*** w okolicach Budapesztu. Pokoje 2, 3osobowe z łazienkami. W hotelu restauracja, bar.
Wyżywienie:
2 śniadania w formie bufetu, 2 kolacje serwowane.
Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Informacje praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych i Bielska-Białej. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Katowice ? Budapeszt (ok. 420 km) – ok. 9 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski – ok. 900 km.

Cena nie obejmuje:
– Kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, przejazdy komunikacją miejską, Tour Guide. Koszt ? ok. 8.000 HUF.
– programu fakultatywnego.

17.04 - 19.04.2020 Cena: 749 zł

01.05 - 03.05.2020 Cena: 899zł

15.05 - 17.05.2020 Cena: 749 zł

24.07 - 26.07.2020 Cena: 749 zł

18.09 - 20.09.2020 Cena: 749 zł

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardHB7490