Powrót do listy

Ustroń – Dookoła świata | (wiek 9-14)

Wakacje w Ustroniu będą świetne.
W położonym w Beskidzie Śląskim Ustroniu czeka na Was moc wakacyjnych atrakcji!
Ten znany, górski kurort zapewni Wam doskonałe warunki zarówno do wakacyjnego relaksu jak i do aktywnego spędzania czasu. Położone na stokach Beskidów, w spokojnej dzielnicy Ustronia – Jaszowcu Domy Wczasowe – Globus i Ondraszek zapewnią wygodny wypoczynek, a urozmaicone programy obozów i doświadczona kadra sprawią, że spędzone tu wakacje będą niezapomniane.

Program

DOOKOŁA ŚWIATA (9-14 lat)

Jeśli jesteś ciekawy świata, masz w sobie żyłkę odkrywcy i podróżnika ? to ten obóz jest właśnie dla Ciebie. Pakuj plecak wyobraźni i ruszaj z nami w swoją pierwszą podróż dookoła świata. Z nami będziesz przemierzał kolejne kontynenty, codziennie poznając nowe, egzotyczne miejsca, kulturę i zwyczaje ich mieszkańców. Powiemy Ci co jada się w dalekich krajach, skosztujesz egzotycznych owoców, spróbujesz swoich sił jedząc dziwnymi sztućcami. Poznasz odmienny savoir-vivre, historię ptaszka kiwi i dowiesz się dlaczego banan jest krzywy. Zobaczysz przedmioty codziennego użytku z innych epok, instrumenty muzyczne i stroje z odległego świata. Będziesz strzelał do celu z łuku, biwakował nad brzegiem rzeki, nauczysz się czytać mapę i przewodnik. Zamiast w Himalaje zorganizujemy dla Ciebie górską wyprawę na Równicę, gdzie pokonasz 600 metrową trasę roller coasterem ? serpentyny, zakręty i mocne przeżycia gwarantowane. Zdobędziesz Czantorię (wyjazd kolejką krzesełkową), i sprawdzisz czy naprawdę są tu ukryci rycerze i ich 300 koni. Podczas zjazdu letnim torem saneczkowym, którego serpentyny mają długość ponad 700 m poczujesz się jak na rodeo. Podczas całodniowej, autokarowej wycieczki do Istebnej, Koniakowa i Jaworzynki i zobaczysz największe atrakcje Pętli Beskidzkiej: Pałac Prezydenta
RP, Trójstyk, kompleks skoczni narciarskich w Wiśle, muzeum Adama Małysza, zaporę przy Jeziorze Czerniawskim oraz największy górski wiadukt kolejowy w Wiśle-Głębcach. W Koniakowie dowiesz się jak powstają misterne koronki, a na Ochodzitej, na której stokach wypasa się stada owiec, sprawdzisz, czy rzeczywiście widoki z jej szczytu są najładniejsze w Beskidach. Odwiedzisz Leśny Park Niespodzianek, który zamieni się w krainę dzikich zwierząt ? będziesz mógł obserwować je z bliska i karmić je smakołykami z ręki. Wyruszysz do Parku Wodnego Tropicana, by spędzić beztroskie chwile w prawdziwie tropikalnych klimatach. Zwiedzisz ryokan Villa Japonika, wzorowany na tradycyjnym domu japońskim, który łączy w sobie cechy hotelu i muzeum kultury japońskiej. Poznasz tajniki tradycyjnego parzenia herbaty i moc ciasteczek z wróżbą. W ogromnym Dream Parku w Ochabach będziesz wędrować w labiryncie luster, sprawdzisz czy w ?Domu do góry nogami? naprawdę wszystko jest postawione na głowie. A w Parku Dinozaurów będziesz podziwiać prehistoryczne gady, z których największy mierzy ponad 8 metrów. Wędrując po Parku Miniatur dasz się porwać w podróż do odległych zakątków świata: Kamienne Posągi Moai, Góra Rushmore, Big Ben, Opera w Sydney, Wielki Mur Chiński ? to wszystko zobaczysz z bliska. W prehistorycznym oceanarium poznasz gigantycznych mieszkańców głębin, a jeśli lubisz ekstremalne przeżycia to tajemnicza ?Strefa Zero? dostarczy Ci mocnych wrażeń. A poza tym kula sferyczna, park linowy, kino 6D, dmuchańce i trampoliny to kolejne czekające tu na Ciebie niespodzianki. Po trudach
podróży i poznawanie świata będzie czas na relaks i wypoczynek. Odkrywaj z nami świat!

Program fakultatywny

Wycieczka do Chlebowej Chaty w Brennej i do Obserwatorium Nietoperzy ? warsztaty o chlebie, maśle, miodzie, obserwacja nietoperzy, przejazd busem ? cena ok. 80 PLN.
Wycieczka do Cieszyna ? gra miejska, spacer po rynku, przejazd busem ? cena ok. 50 PLN.

Zakwaterowanie

Dom Wczasowy ?Globus” lub Dom Wczasowy ?Ondraszek?.
Położenie: Obiekty znajdują się w spokojnej dzielnicy Ustroń ? Jaszowiec, w górskiej dolinie otoczonej lasami.
Pokoje: 2-, 3-, 4-, 5-osobowe z łazienkami, TV i balkonami, w recepcji bezpłatne Wi-Fi i sklepik. Do dyspozycji uczestników: bilard, stół do tenisa stołowego, sale konferencyjne, sklepik przy recepcji, duży teren rekreacyjny wokół obiektów, boisko do siatkówki plażowej, wiata grillowa i place zabaw. Nieopodal ścieżki spacerowe, ścieżka zdrowia fitness outdoor, bulwary wiślane.

W turnusie I – III – zakwaterowanie w DW Globus.
W turnusach VI – V – zakwaterowanie w DW Ondraszek.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
10 noclegów.
Wyżywienie:
całodzienne (3 posiłki + deser). Śniadaniai kolacje w formie bufetu, obiad serwowany do stolika. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu; ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną.
Transport:
autokar turystyczny.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Opieka pedagogiczna. Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Cena nie obejmuje dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych, wykwalifikowanych wychowawców. Zajęcia dopasowane będą do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego uczestników. Zabierz ze sobą obuwie sportowe, dres, strój kąpielowy, buty za kostki z twardą podeszwą do pieszych wędrówek oraz odpowiedni sprzęt, strój i obuwie do zajęć przewidzianych programem. Weź również plecak na wycieczki, nieprzemakalną kurtkę oraz ręcznik kąpielowy, ciepły sweter lub polar i czapkę z daszkiem.

Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 18.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 10.00.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz.17.00, wyjazd nie później niż o godz. 11.00.

27.06 - 07.07.2020 Cena: 1499 zł

08.07 - 18.07.2020 Cena: 1599 zł

19.07 - 29.07.2020 Cena: 1599 zł

30.07 - 09.08.2020 Cena: 1599 zł

10.08 - 20.08.2020 Cena: 1599 zł

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard1499 zł-1599 zł 1499 zł-1599 zł