Powrót do listy

USA – East Coast Trip | (wiek 14-18)

Zapraszamy Was do przeżycia niesamowitej „amerykańskiej przygody”. Podczas naszego nowego obozu odwiedzicie najbardziej znane miasta wschodniego wybrzeża: Nowy Jork, Orlando oraz Miami. Będziecie mieli czas na zwiedzanie zarówno muzeów, obiektów architektury, zabytkowych dzielnic, ale również i czas na zabawę w fantastycznych parkach rozrywki.

Program

Dzień 1
10:45 ? zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie, punkt ?Meeting Point? przy strefie odpraw D
13:45 – wylot samolotem LOT do Nowego Jorku (lot bezpośredni)
17:00 – przylot do Nowego Jorku
Odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem i wychowawcą, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu poranne zwiedzanie Nowego Jorku – epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów. W drodze do Midtown przejedziemy przez tętniące życiem SoHo, elegancką dzielnicę zabytkowych budynków z żeliwnymi schodami, galerii sztuki i modnych restauracji. Zobaczymy Metropolitan Opera oraz budynek Dacota, w którym zamieszkiwał John Lennon wraz ze swoją żoną Yoko Ono. Następnie zawitamy do Central Parku, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody, można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką Imagine, a także pomnik Władysława Jagiełły, który był częścią wystawy światowej z 1939/40. Zwiedzanie Metropolitan Museum of Art ? jedna z największych kolekcji sztuki na świecie począwszy od Świątyni z Dendery w starożytnym Egipcie, poprzez sztukę średniowiecznych Niderlandów, Francji i Włoch po kolekcję Impresjonistów. Zobaczmy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Wejdziemy do Katedry św. Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną z aleją Broadway, dworzec Grand Central, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. W ciągu dnia wjazd na 86 piętro Empire State Building, jednego z głównych symboli Nowego Jorku, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Po południu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne odkrywanie uroków Nowego Jorku. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku (trasa ok. 50 km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejedziemy do Muzeum Historii Naturalnej ? które było tłem filmów ?Noc w Muzeum?, a w nim obejrzymy ciekawą wystawę szkieletów dinozaurów, zwierząt żyjących w Ameryce Północnej, a także planetarium. Następnie przejedziemy na górny Manhattan aby zajrzeć do jednego z najstarszych uniwersytetów USA ? Columbia University, z którym związanych jest ponad 100 noblistów i gdzie od 1917 roku przyznaje się nagrodę Pulitzera. Następnie przejazd do Harlemu aby zobaczyć miejsce rozwoju jazzu, Gospel a także ruchów emancypacji Afroamerykanów. Wstąpimy na Bronx gdzie stoi stadion futbolu amerykańskiego słynnej drużyny nowojorskiej ? NY Yankees. Popołudnie wolne na samodzielną eksplorację miasta. Wieczorem (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 90 – 190 USD w zależności od dostępności biletów) wyjście na jedno z przedstawień na Broadwayu, gdyż żadna wizyta w Nowym Jorku nie jest kompletna bez zobaczenia choć jednego z bardziej popularnych musicali na Broadway?u lub w zależności od sezonu wyjazd na mecz ligi baseball’a (dodatkowa opłata ok. 40 USD). Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Przelot do Orlando i przejazd do Sea World czyli parku dla miłośników morskich głębin. Na wielu pokazach zapoznamy się z mieszkańcami morza, takimi jak orki i delfiny, a także skorzystamy z kolejek i karuzeli, np. Zaginiona Atlantyda, Kraken czy Manta. Wielu wrażeń dostarczy też symulacja lotu na stację w Arktyce. Dobra zabawa gwarantowana. Powrót do hotelu w okolicy Orlando – zakwaterowanie i nocleg (trasa ok. 50 km).

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się do największego parku kompanii Walt Disney ? Epcot Center. Będziemy mogli doświadczyć symulacji lotu nad Kalifornią, lotu na Marsa albo szalonej przejażdżki po torze testowym samochodów wyścigowych. Spacer wzdłuż jeziora wokół którego są położone pawilony ekspozycyjne wielu krajów, w których można skosztować lokalnej kuchni, zapoznać się z kulturą i historią, a także zakupić wiele pamiątek. Zobaczymy pawilony m.in. Meksyku, Norwegii, Chin, Maroka, Niemiec, Francji, Kanady i USA. Dzień zakończymy pokazem sztucznych ogni i laserowych iluminacji, a to wszystko z piękną muzyką w tle. Powrót do hotelu w okolicy Orlando (trasa ok. 50 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Cape Canaveral na zwiedzanie centrum kosmicznego Kennedy Space Center, które jest rdzeniem amerykańskich operacji kosmicznych NASA. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych, wycieczka autobusem po ośrodku NASA. W oryginalnej sali dowodzenia z czasów programu Apollo, zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na księżyc, a nawet ?poczujemy? start rakiety. W specjalnej hali obejrzymy najpotężniejszą rakietę nośną świata ?Saturn?, dotkniemy próbki księżycowego gruntu, a także zobaczymy oryginalny pojazd kosmiczny Atlantis oraz dotkniemy części jego wyposażenia. Poznamy elementy pracy i życia kosmonautów na orbicie ? dowiemy się m.in. jak jeść i pić w stanie nieważkości. Na koniec będziemy uczestniczyli w symulowanym starcie wahadłowca jako członkowie misji kosmicznej, a na zewnątrz zobaczymy ekspozycję rakiet ukazującą historię postępu w budowie pojazdów kosmicznych. Będzie można też zająć miejsce w kapsule lądownika i przejść po pochylni łączącej wieżę startów z rakietami misji Gemmini i Apollo. Następnie przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Miami (trasa ok. 320 km).

Dzień 7

Po śniadaniu, przejazd do Parku Narodowego Everglades, czyli oryginalne bagna Florydy zwane również rzeką traw. Jest to rozległy bagnisty teren, który z lotu ptaka przypomina pociętą niebieskimi strużkami wody miękką, zieloną poduszkę. Cały obszar ma około 160 km długości i od 80 do 120 km szerokości. Po bagnach przepłyniemy płaskodennymi łodziami napędzanymi samolotowym śmigłem, czyli prawdziwymi filmowymi „airboat?ami”. Taki rejs to niezapomniane wrażenia obserwacji przyrody – mknięcia wśród stad ptactwa oraz podpływania bezpiecznie do aligatorów. Łodzie wyposażone są w słuchawki oddzielające od hałasu i pozwalające przewodnikowi na snucie opowieści o trasie wycieczki. Przejazd do Miami. Po południu czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne. Nocleg w Miami (trasa ok. 150 km).

Dzień 8

Śniadanie, a po nim wycieczka na Key West. Jest to miasto-wyspa położona w archipelagu Florida Keys, ok. 200 km w głąb Zatoki Meksykańskiej. Zgodnie z obowiązującą indiańską legendą, kto raz znajdzie się na wyspie, ten do końca życia będzie chciał na nią powrócić. Zwiedzanie Key West m.in.: Dom Ernesta Hemingwaya i letniej rezydencji prezydenta Thrumana – Mały Biały Dom. Trasa przejazdowa dostarcza przepięknych widoków i jako jedyna na Florydzie została uhonorowana prestiżowym tytułem All American Road. Droga prowadzi przez 42 mosty, które rozdzielają Zatokę Meksykańską i Ocean Atlantycki. Postój w restauracji Margaritasville. Czas wolny na kąpiel w turkusowych wodach zatoki, której temperatura często osiąga nawet 30 stopni. Przed powrotem postój i pamiątkowe zdjęcie przed najbardziej na południe wysuniętym przylądkiem USA, skąd do Hawany już tylko 150 km. Powrót na nocleg do hotelu w Miami.

Dzień 9

Późne śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Następnie udamy się na zwiedzanie Miami, które rozpoczniemy na pokładzie ?Duck boat?, czyli wojskowej amfibii, umożliwiającej zwiedzanie z lądu i z wody, która zabierze nas do najciekawszych zakątków miasta: South Beach – ze słynnymi budynkami Art Deco, Star Island, z rezydencjami gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez lub Enrique Inglesias oraz Downtown z Bayside i promenadą pełną sklepów i różnorodnych restauracji. Miejsca te zobaczymy z pokładu statku, ale również odwiedzimy na lądzie. Następnie czas wolny przy Ocean Drive i możliwość zobaczenia z zewnątrz willi Gianniego Versace „Casuarinę”, przed którą słynny kreator mody został zastrzelony. Następnie transfer na lotnisko w Miami. Wylot do Polski.

Dzień 10

Przylot do Warszawy

Program fakultatywny

– Wyjście na jedno z przedstawień na Broadwayu ? między 90 a 190 USD (w zależności od dostępnych biletów),
– Wyjście na mecz amerykańskiej ligi ?baseballowej? ? ok. 40 USD

Zakwaterowanie

w hotelach o standardzie *** lub *** superior na trasie przejazdu (pokoje 2-osobowe).

Świadczenia

Zakwaterowanie: w hotelach o standardzie *** lub *** superior na trasie przejazdu (pokoje 2-osobowe). Wyżywienie: śniadania w cenie, obiady i kolacje na trasie przejazdu ? we własnym zakresie. Transport: przelot samolotem liniowym na linii Warszawa ? Nowy Jork oraz Miami ? Warszawa (LOT), transfery z/na lotniska, przejazdy autokarami na trasie zwiedzania, przelot samolotem na linii Nowy Jork ? Orlando. Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: KL-20.000 EUR, NNW 15.000 PLN. Opieka wychowawcy oraz pilota podczas całego trwania obozu. Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Cena nie obejmuje opłat za przejazdy lokalną komunikacją miejską, obowiązujących kosztów związanych z wjazdem na teren USA, dopłat do nadbagażu,
opłat lotniskowych, dodatkowego programu fakultatywnego, biletów wstępu ? 380 USD, kosztów obiadów oraz kolacji (sugerowane 50 USD/dzień).

Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do odebrania uczestników z lotniska Chopina w Warszawie. Sugerowane kieszonkowe w wysokości 300 ? 400 USD.
Zalecamy zabranie stroju kąpielowego, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, kremu z wysokim filtrem, wygodnego obuwia, adaptera sieciowego
(amerykańskie kontakty). Uczestnicy obozu powinni wykazywać się samodzielnością. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w
godzinach odlotu/przylotu samolotu.

02.07 - 11.07.2020 Cena: 14012 zł

30.07 - 08.08.2020 Cena: 14012 zł

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard14012 zł14012 zł