Powrót do listy

Szlak Piastowski – Gniezno, Biskupin, Poznań | Poznajemy Polskę.

1 dzień

Zwiedzanie rozpoczynamy w Gnieźnie. Katedra Gnieźnieńska pw. Wniebowzięcia NMP – najważniejszy zabytek miasta, miejsce w którym znajdą się relikwie św. Wojciecha, bezcenny zabytek sztuki romańskiej jakim są Drzwi Gnieźnieńskie zwane również Porta Regia – Drzwi Królewskie które opowiadają historię życia św. Wojciecha oraz wiele innych zabytków niezwykle ważnych dla naszej narodowej tożsamości. Jest to również miejsce koronacji pięciu królów Polski. Od 1994 roku bazylika została wpisana na listę polskich pomników historii, a w 2007 roku Wzgórze Lecha wraz z katedrą zyskało również Znak dziedzictwa Europejskiego. Po zwiedzeniu Katedry przechodzimy do centrum Gniezna – gdzie w dawnych czasach usytuowana była osada targowa, dalej dolina Pojednania gdzie w 2000 roku miało miejsce spotkanie premierów Czech, Słowacji, Węgier, Polski oraz kanclerz Niemiec w związku rocznicą Zjazdu Gnieźnieńskiego.  Kolejne na trasie jest Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Muzeum Początków Państwa Polskiego – zwiedzanie rozpoczynamy od wystawy „Początki Państwa Polskiego” to multimedialna ekspozycja, która liczy ponad 400 eksponatów, pokazuje narodziny Państwa Polskiego w trzech modułach: Państwo, Źródła i Kultura, a w jej narrację wprowadzono filmy w technice 3D. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień

Wyjeżdżamy z Gniezna, kierując się w stronę Biskupina. Przejażdżka kolejką wąskotorową ze Żnina do Biskupina. Po dotarciu do stacji docelowej, zwiedzimy bardzo atrakcyjny Skansen, a właściwie odtworzoną osadę związaną z kulturą Łużycką. Czas wolny, podczas którego będziemy mogli spróbować regionalnych wyrobów oraz zakupić pamiątki wyrabiane przez miejscowych rzemieślników. Powrót do Hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Poznania.

Ostrów Tumski tonajstarsza część Poznania. Zespół grodowy na wyspie rzeki Warty i Cybiny. Najważniejszym zabytkiem Ostrowa jest znajdująca się tam Bazylika Archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła, w której podziemiach odnaleziono stację misyjną z basenem chrzcielnym, niektórzy twierdzą, że to tutaj w 966 roku miał chrzest Polski.

Stary Rynek w którego centralnej części umieszczono renesansowy ratusz ze słynnymi koziołkami poznańskimi, wagę miejską, domki budnicze pochodzące z pierwszej połowy XVI w., sukiennice i odwach.

Wyjazd do miejsca zbiórki, zakończenia wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera:

Przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi w hotelu, 2 śniadania i 2 obiadokolacje, bilety wstępu, ubezpieczenie, podatek VAT.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu.

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard390