Powrót do listy

RUMUNIA

1 dzień: Wyjazd do Budapesztu, zwiedzanie, nocleg.

2 dzień: Śniadanie, przyjazd Alba Julia: jedna ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), cytadela Alba Carolina oraz
katedra, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, obiadokolacja i nocleg w ok. Sibiu.

3 dzień: Śniadanie, Sibiu: miasto artystów, spacer po zabytkowym centrum, trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z ?oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców, Muzeum Brukentala, Curtrea de Arges sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi, przejazd krętą drogą Karpat Południowych do Jeziora Vidrarau, po drodze ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Draculi) w Poienari, obiadokolacja i nocleg w Bukareszcie.

4 dzień: Śniadanie, Bukareszt: Paryż Bałkanów – Plac Rewolucji, przeogromny Pałac Parlamentu, Wzgórze Patriarchalne z Cerkwią i Pałacem Patriarchalnym, stare miasto z XVI-wieczną cerkwią, wieczorem kolacja połączona z wieczorem folklorystycznym, nocleg w Bukareszcie.

5 dzień: Śniadanie, przejazd w okolice Konstancy na wybrzeże Morza Czarnego, odpoczynek nad morzem, plażowanie, obiadokolacja i nocleg w okolicach Konstancy.

6 dzień: Śniadanie, wyjazd do Delty Dunaju, która wpisana jest na światową listę dziedzictwa UNESCO, obszar pełen bagien, pływających wysepek z trzciny i piachu daje schronienie 300 gatunkom ptaków i 160 gatunkom ryb, czeka nas niezapomniany rejs statkiem po tym fascynującym terenie, obiadokolacja i nocleg w okolicach Konstancy.

7 dzień: Śniadanie, zamek Peles: zbudowany w stylu niemieckiego renesansu, najpiękniejszy pałac Rumunii, Braszow: stare miasto, plac Stafanui z miejskim ratuszem oraz łacińskie miasto wokół gotyckiego Czarnego Kościoła, obiadokolacja i nocleg w okolicach Braszowa.

8 dzień: Śniadanie, Prejmer : kościół obronny wpisany na listę UNESCO, Sighisoara: średniowieczne miasto, w którym urodził się Wlad Palownik, czyli legendarny Dracula, dalszy przejazd do Polski.

9 dzień: Powrót na miejsce zbiórki w godz. rannych.

 

Cena zawiera:
Komfortowy autokar, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL, 7 noclegów (hotel ? pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 7 śniadań, 7 obiadokolacji, dodatkowo płatne bilety wstępu, rejs po Delcie Dunaju oraz przewodnicy licencjonowani ok. 90 ?/os., 6dni od 999zł/os., 9dni od 1799zł/os.

 

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu.

 

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandardod 999zł/os