Powrót do listy

Rumunia – Węgry | Transylwania, Drakula i gorące źródła Egeru

RUMUNIA I WĘGRY 9 dni

Dzień 1.  Wyjazd o godzinie 5:00. Przejazd do regionu Maramuresz, Tzw. Wesoły Cmentarz w miejscowości Sapanta, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ze względu na unikatowe, tworzone przez lokalnego artystę kolorowe, drewniane nagrobki, prezentujące scenki z życia mieszkańców wsi, nocleg w Vadu Izei w pensjonatach agroturystycznych, kolacja regionalna z degustacją marmaroskiej śliwowicy i likieru jagodowego, nocleg.

Dzień 2. Śniadanie, Barsana: zespół klasztorny – cerkiew pod wezwaniem Wprowadzenia Matki Bożej do Świątyni. Przejazd do Transylwanii, Kluż Napoka ? współczesna stolica Siedmiogrodu (rynek, kościół św. Michała, cerkiew katedralna, dom Macieja Korwina), zakwaterowanie w hotelu w Klużu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3. Śniadanie, Kopalnia Salina Turda ? jedna z największych atrakcji północno-zachodniej Rumuni, która łączy podziemne kopalniane wyrobiska z unikalnym parkiem rozrywki; Alba Iulia – ? jedna ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii): cytadela Alba Carolina oraz katedra ? w której pochowany jest Jan Hunyady, obiadokolacja  i nocleg w Sybinie.

Dzień 4. Śniadanie, Sybin – miasto artystów, stolica Saksonii Siedmiogrodzkiej: spacer po zabytkowym centrum miasta które w roku 2007 nosiło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, trzy place ? gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z ?oczami? oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców, przejazd na Wołoszczyznę. Curtea de Arges ? dawna stolica Hospodarstwa Wołoskiego, sobór Mistrza  Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi, obiadokolacja i nocleg w Bukareszcie.

Dzień 5. śniadanie, zwiedzanie Bukaresztu: Paryż Bałkanów – Plac Rewolucji, przeogromny Pałac Parlamentu, Wzgórze Patriarchalne z Cerkwią i Pałacem Patriarchalnym, stare miasto z XVI-wieczną cerkwią, ruinami XIV-wiecznego pałacu Wlada Palownika. Przejazd największymi ulicami miasta, Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Braszowie.

Dzień 6. Śniadanie, Sinaia ? pałac rumuńskiej rodziny królewskiej zbudowany w stylu niemieckiego renesansu; Braszów – stare miasto, między rynek z miejskim ratuszem oraz łacińskie miasto wokół gotyckiego Czarnego Kościoła z budynkiem starej szkoły i pomnikiem Johana Huntera ? jednego z reformatorów, obiadokolacja i nocleg w Braszowie.

Dzień 7. Śniadanie; Sighisoara- średniowieczne miasto, w którym urodził się Wlad Palownik, czyli legendarny Drakula, w mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa, Wieża Zegarowa z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli, dom ? w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad ? Drakula oraz zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche, najcenniejszego zabytku miasta; obiadokolacja i nocleg w Oradei.

Dzień 8. Śniadanie, Oradea ? secesyjna perła Rumunii, spacer po mieście, przejazd do Egeru – przejazd na degustację wina do Doliny Pięknej Pani, miejsca, które zasłynęło z doskonałego wina Egri Bikaver, obiadokolacja i nocleg w Egerze.

Dzień 9. Śniadanie, Eger – zwiedzanie miasta, Kościół Minorytów,zamek.
Powrót do Polski, przyjazd na miejsce zbiórki ok. 22.00.

Cena zawiera:

Przejazd autokarem, kolacje regionalną w Rumunii, kolację z regionalną w Egerze, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL (8 noclegów, 8 śniadań, 7 obiadokolacji).

Cena nie zawiera:

Dodatkowo obligatoryjnie płatne 90? na realizację programu: bilety wstępu, słuchawki, przewodnicy, taxa klimatyczna, fundusz gwarancyjny, systemy audio, opłaty drogowe i parkingowe.

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard1800PLN