Powrót do listy

RUMUNIA – 5 dni | Tajemnie Drakuli

1 dzień

Wyjazd do Rumuni do hotelu w miejscowości Oradea, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, Sybin – miasto artystów: spacer po zabytkowym centrum,  które  jest najpiękniejszym średniowiecznym miastem Transylwanii. Związanym  m. in. z postacią Józefa Bema.  , trzy place ? gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z ?oczami? oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców , przejazd trasą( z  widokiem na góry Fogaraskie, najwyższe pasmo Karpat Południowych),  Braszow –   zwiedzanie zabytkowej starówki: rynek z ratuszem, sukiennice, Czarny Kościół oraz  Strada Sfori ? najwęższa europejska uliczka, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Bran – zwiedzanie XIV-wiecznego Białego Zamku – zamek Drakuli. Następnie Braśov – rynek wraz z ratuszem, mury miejskie, Czarny Kościół, wjazd kolejką szynową na Górę Tampa. Potem Zamek Peleś w Sinaia. Obiadokolacja, nocleg w hotelu w Predeal.

4 dzień

Śniadanie w hotelu, następnie przejazd do miasta Sighisoara ? zwiedzanie – Wieża Zegarowa, Kościół na Wzgórzu, Schody Szkolne, Dom Drakuli, Mury i Baszty obronne, czas wolny. Przejazd do miejscowości Oradea. Zakwaterowanie w hotelu w Oradea, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie . Powrót do miejsca zbiórki.

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem klasy lux, 4 noclegi w hotelach  w Rumuni (pokoje 2,3 ? osobowe) ze śniadaniami i kolacjami, ubezpieczenie KL, NW, bagaż, opiekę pilota-przewodnika.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawu audio guide.

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard990