Powrót do listy

Rosyjskie Perły | Petersburg i Moskwa

Sankt Petersburg – Nowogród Wielki – Moskwa – Wilno
– Pałac Zimowy z Ermitażem
– Tajemnice Bursztynowej Komnaty
– Nowogród Wielki – kolebka Rusi
– Plac Czerwony i Kreml
– Arcydzieła Galerii Trietiakowskiej
– Wilno z Ostrą Bramą

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd w stronę Łotwy na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja*. Nocleg.
2 dzień:
Śniadanie, przejazd na granicę łotewsko-rosyjską. Po przejściu granicy dalsza podroż do Petersburga. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie, objazdowe zwiedzanie Petersburga: Wyspa Wasilewska, Pole Marsowe, Krążownik Aurora, Monastyr Smoleński, Newski Prospekt. Obiekty Twierdzy Pietropawłowskiej, wśród nich zwiedzany wewnątrz: Sobór św. św. Piotra i Pawła – nekropolia carów. Przejazd do Peterhofu – niegdyś letniej rezydencji carskiej. Peterhof ze słynną Wielką Kaskadą złożoną z 39 połyskujących złotem posągów, woda tryskająca 64 strumieniami i spływająca po marmurowych schodach. Park francuski, Wielki Pałac oraz pałac Monplasir z zewnątrz. Przyjazd do Carskiego Sioła ? XVIII wiecznego kompleksu pałacowo-parkowego, którego największą chlubą jest odrestaurowana Komnata Bursztynowa. Wejście do pałacowych pomieszczeń. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja*. Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Kontynuacja zwiedzania Petersburga. Wejście do Ermitażu ? jednego z najsłynniejszych muzeów świata, mieszczących swoje eksponaty w pięciu pałacach nad brzegiem Newy. To tu możemy zobaczyć malarstwo takich artystów jak Picasso, Rembrandt, Rubens, Tycjan i innych. Przejazd do Nowogrodu Wielkiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.
5 dzień:
Śniadanie, spacer po Nowogrodzie Wielkim ? mieście, które nadało początek historii Rusi, kiedy to kniaź Ruryk założył tu stolice swojego księstwa. Zobaczymy m.in. Kreml z Soborem św. Zofii, do którego wejście stanowią zabytkowe drzwi płockie oraz pomnik pokazujący 1000 letnią historię Rosji. Przejazd w stronę Moskwy. Przyjazd do stolicy rosyjskiej w godzinach wieczornych. Obiadokolacja*. Nocleg.
6 dzień:
Śniadanie, objazdowe zwiedzanie Moskwy ? Wróblowe Wzgórza (panorama miasta), Nowy Arbat, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Teatr Wielki, Łubianka (wszystkie obiekty oglądane z zewnątrz). Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej z unikalnymi dziełami malarstwa rosyjskiego. Warto tam zobaczyć ikony Rublowa, który jest uznawany za najwybitniejszego ikonopisarza. Dla chętnych spacer po Starym Arbacie i przejazd moskiewskim metrem. Obiadokolacja*. Nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Kremla z przewodnikiem: wejście do Soborów Archangielskiego ? miejsce pochówku Iwana Groźnego i Zaśnięcia Matki Bożej, gdzie odbywały się koronacje. Ponadto, zobaczymy: Car-dzwon i Car-armatę. Po południu wyjazd w stronę granicy rosyjsko-łotewskiej. Obiadokolacja*. Nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w stronę Wilna ? stolicy polskiego romantyzmu. Spacer po mieście z przewodnikiem, gdzie zobaczymy: Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, jeden z nielicznych w Europie trójkątny rynek, gotycki kościółek św. Anny oraz barokowy kościół św. św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie. Obiadokolacja*. Nocleg.
9 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Polski. Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Program fakultatywny

Rejs po Newie – ok. 25 EUR.

Cena obejmuje:

Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach o standardzie lokalnych ***(1 nocleg w Daugavpils/Rezekne, 2 noclegi w Petersburgu, 1 nocleg w Nowogrodzie Wielkim, 2 noclegi w Moskwie, 1 nocleg w Rezekne/Daugavpils i 1 nocleg Wilnie), pokoje 2/3 osobowe z łazienkami i TV.
Wyżywienie: 8 śniadań (*możliwość wykupienia 8 obiadokolacji w cenie 399 zł na osobę).
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Opłata wizowa (350 zł). Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Informacje praktyczne

Do dokonania rezerwacji konieczny jest paszport. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę są dzielone na wszystkich uczestników). Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Minimalna ilość osób, aby wyjazd był potwierdzony to 30 osób.
Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy: paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia powrotu z imprezy (posiadający minimum dwie wolne strony), 1 aktualne kolorowe zdjęcie (nie starsze niż 3 miesiące od daty złożenia wniosku, wykonane ?na wprost?, tło białe, wymiar 3,5 cm na 4,5 cm) oraz wypełniony wniosek wizowy (do pogrania ze strony https://visa.kdmid.ru) należy dostarczyć do biura sprzedającego minimum 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy,
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Warszawy i Białegostoku.
Trasa przejazdu Warszawa – nocleg tranzytowy na Łotwie ok. 700 km – ok. 12 godzin. Dłuższe przerwy organizowane są co 4 godziny oraz na przystankach, gdzie wsiadają klienci.
Białe Noce możliwe są do zobaczenia pomiędzy 25.05 a 16.07.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
Kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu i ich rezerwacja, lokalni przewodnicy, opłata meldunkowa w Petersburgu – ok. 140 EUR, dopłaty do pakietu 8 obiadokolacji – 399 zł, programu fakultatywnego.

2985zł

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardBB29850