Powrót do listy

Puławy-Kazimierz Dolny- Sandomierz

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 7:00 w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego. Po drodze zwiedzimy  Jędrzejów – Archiopactwo Cystersów oraz Zamek Królewski  w Chęcinach. Przejazd do hotelu.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Przejazd do Kazimierza przez Puławy.

Brama Rzymska ? brama prowadząca do parku wzniesiona w XIX w. Domek Chiński ? altana ogrodowa, element parku Angielskiego.

Domek Gotycki ? pawilon ogrodowy z przełomy klasycyzmu i romantyzmu. Domek Grecki ? oranżeria z końca XVIII w ? obecnie Biblioteka Miejska. Domek Żółty ? niewielki pawilon z doryckim portykiem. Kościół ? dawna kaplica pałacowa książąt Czartoryskich na wzór Panteonu Rzymskiego.

Kazimierz

Rynek – z zabytkowymi kamienicami i kościołem farnym.

Cejlońska ? Kamienice powstały w XVII wieku. Ich właścicielami byli bracia Mikołaj i Kamienica pod św. Mikołajem i Krzysztofem – Krzysztof Przybyłowie, którzy przyozdobili je wizerunkami swoich. kamienica z XVI w

Baszta -Na szczycie wzgórza zamkowego wznosi się okrągła wieża z przełomu XIII i XIV wieku. Baszta jako tzw. górny zamek. Spacer wąwozem. Spacer po wale wiślanym. Czas Wolny. Powrót do Hotelu. Obiadokolacja. nocleg.

3 dzień

8:00 śniadanie ?wykwaterowanie Przejazd do Sandomierza ? zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rynek starego miasta, podziemna trasa turystyczna, wieża widokowa, katedra. Sandomierz to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast, położone na lessowych wzgórzach. Zachowało się tu ponad 120 zabytków architektury z różnych epok. Do najwyższej klasy zaliczane są średniowieczny układ urbanistyczny miasta oraz jeden z najstarszych obiektów ceglanych na terenie Polski – kościół św. Jakuba. Sandomierz jest ściśle związany z wydarzeniami historycznymi Polski. Powrót do miejsca zbiórki, około 21: 00 zakończenie wycieczki.

 

Cena zawiera:

Przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, usługi przewodnickie, opiekę pilota, bilety wstępu, podatek  VAT.

 

Plan imprezy jest standardowy i może ulec zmianie.

 

 

 

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard400