Powrót do listy

Praga – Jaskinie – Morawski Kras | 3 dni w Czechach

1 dzień

Wyjazd z Polski w kierunku Pragi. Zwiedzanie: Plac Wacława, Brama Prochowa, Reprezentacyjny Dom i Uniwersytet Karola. Następnie spacer na praską Starówkę – Ratusz wraz ze słynnym zegarem Orloj, Kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa i czas wolny. Przejście do dzielnicy żydowskiej Józefów (cmentarz, ratusz, synagogi). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie i wyjazd na zwiedzanie zabytkowej części miasta: Hradczany – Klasztor Strachowski, Loreta, Katedra Św. Wita, odprawa warty przed Zamkiem Praskiem. Muzea zamkowe, Złota Uliczka, Bazylika Św. Jerzego(250CZK). Przejście na Małą Stranę, Ogrody Waldsteina, Senat i czas wolny. Następnie spacer na jeden z najpiękniejszych średniowiecznych mostów – Most Karola. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd na zwiedzanie „Morawskiego Krasu” – rezerwat przyrody w którym znajdziemy okazy zjawisk krasowych. Stalaktyty, stalagmity i stalagnaty oraz rzekę Punkve, która płynie wydrążonymi korytarzami jaskiń. Widok ten zachwyci każdego odwiedzającego. Ponadto można się wspiąć lub wjechać kolejką gondolową nad „Przepaść Macochy” – imponujący widok na dno przepaści o której snuje się ciekawa legenda. Czas wolny na posiłek i wyjazd do miejsca zbiórki. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:

Przejazd autokarem (toaleta, barek, DVD, klimatyzacja), 2 noclegi ze śniadaniami (pok. 2 i 3os. z łazienkami), opieka pilota, ubezpieczenie KL, podatek VAT.

Cena nie zawiera:

Opłat – 200CZK, praski Zamek 250 CZK (nie jest konieczny).

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard450