Powrót do listy

Portugalia- Nad Oceanem | Bezkres Oceanu

Hotel *** – położony w centrum znanego kurortu wypoczynkowego Figueira da Foz, w bezpośrednim sąsiedztwie piaszczystej plaży Claride (50 m), bulwaru oraz najpiękniejszej części miasta – co umożliwia urocze spacery. Wszystkie pokoje wyposażone w klimatyzację, TV – sat oraz łazienki (z suszarkami). Do dyspozycji Gości: całodobowa recepcja, sala śniadaniowa z panoramicznym widokiem na Ocean Atlantycki, przechowalnia bagażu i Wi-fi dostępne w całym obiekcie. Śniadania w formie bufetu, kolacje serwowane w siostrzanym hotelu (obok). Doskonałe położenie hotelu zachęca do realizacji wielu wycieczek (Coimbra, Porto, Aveiro…..).

3 noclegi w Fatimie i 4 nad oceanem.

Program:

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku o godz. 18:30. Wylot z Warszawy liniami Tap Portugal o godz. 20:30. Przylot do Lizbony o godz. 23:40. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, a po nim zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie w 1917 r. Matka Boża objawiła się trójce dzieci. Czas wolny dla siebie w tym szczególnym miejscu. Przejazd do Batalha – gdzie zobaczymy Klasztor Santa Maria da Vitoria – majstersztyk portugalskiej architektury. Świątynia wybudowana w podzięce Matce Bożej za bitwę wygraną z armią kastylijską. Zwiedzanie imponującego zabytku oraz okazja do zobaczenia sukni ślubnej wykonanej z korka 😉 Czas wolny na zakupy i portugalską kawę. Następnie przejazd do Nazare. Na wysokiej skarpie znajduję się tu Sanktuarium Maryjne, z którym związane są piękne legendy. Podziwianie panoramy oceanu, spacer plażą, a także okazja do  skosztowania słynnych, portugalskich sardynek!! Powrót do hotelu, obiadokolacja. Możliwość udziału w pięknej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Na początek zobaczymy Dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów. Widoczny jest stąd także położony po drugiej stronie Tagu pomnik Chrystusa Króla – Cristo Rei. W programie: szesnastowieczny Torre de Belém – perła sztuki manuelińskiej, symbol Lizbony, a także forteca, która strzegła wejścia do portu, Mosteiro dos Jerónimos – klasztor Hieronimitów, wpisany na listę UNESCO, ukazujący bogactwo i potęgę Portugalii w XV w., Wielka Róża Wiatrów i Pomnik Odkrywców. Słodka niespodzianka, a po niej czas wolny na Placu Rossio. Przejazd do najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, rozpościerającej się poniżej Zamku Św. Jerzego. Zwiedzanie romańskiej Katedry i Kościoła Św. Antoniego, a także przejście na Miradouro Portas do Sol z pięknym widokiem na całą dzielnicę i rzekę Tag. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Alcobaça – zwiedzanie klasztoru z XII w., szczycącego się największym gotyckim kościołem w kraju. Zabytek wpisany na listę UNESCO, z którym wiąże się historia pięknej miłości. Przejazd do Obidos – średniowieczne miasteczko otoczone murami. Nad miastem wznosi się zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Uroczy spacer, możliwość zrobienia zakupów i skosztowania wiśniówki w portugalskim wydaniu! Następnie przejazd do hotelu w Figueira da Foz, zakwaterowanie. Po południu spacer po okolicy oraz po długiej piaszczystej plaży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Coimbra. Zwiedzanie miasta, w którym przyszło na świat sześciu królów Portugalii, a także znajduje się najstarszy w kraju uniwersytet. Zobaczymy tu zabytkową bramę Arco de Almedina z XII w. oraz katedrę Sé Velha – uważaną za najwspanialszą budowlę romańską w Portugalii, wzniesioną w 1064 r. na pamiątkę zwycięstwa nad Maurami. Czas wolny. Powrót do Figueira da Foz. Popołudniowe plażowanie, przechadzki po miasteczku. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Porto – rozciągającego się wzdłuż rzeki Douro. Zwiedzanie ?miasta mostów? i ?Stolicy Północy?. W programie: Katedra z XII w., dworzec kolejowy Sao Bento – z pięknymi azulejos przedstawiającymi historię Portugalii, most żelazny z XIX w. – Ponte Dom Luis I – projektu ucznia Gustave?a Eiffla.

Przejazd do Vila Nova de Gaia, która specjalizuje się w przechowywaniu i spedycji porto, a wizytę tą zakończymy degustacją w jednej z najsłynniejszych winnic. Następnie rejs statkiem, który w pełni pozwoli poczuć atmosferę jedynego w swoim rodzaju Porto!  Czas wolny w historycznej dzielnicy Ribeira. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 7

Śniadanie. Całodniowe plażowanie i czas wolny na własne przechadzki. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej przy min. 20 os. :

Aveiro – ?Portugalska Wenecja?
Wyjazd do Aveiro – ?portugalskiej Wenecji?, z charakterystycznym labiryntem kanałów, które nadają miastu wyjątkowy charakter. Spacer uliczkami starego miasta z kamienicami dekorowanymi pięknymi azulejos oraz kawiarenkami, gdzie obowiązkowo skosztujemy ovos moles – lokalny, słodki przysmak… Na koniec rejs tradycyjnymi łodziami – moliceiros po kanałach Aveiro. Przejazd do Costa Nova, aby zobaczyć ?wesołe domki rybaków? – pomalowane w kolorowe paski. Sesja fotograficzna i powrót do hotelu. Cena: 35 EUR / os. + bilety wstępu ok. 10 EUR / os.

Dzień 8
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lizbony o godz. 14:35. Przylot do Warszawy o godz. 19:30.

 

Cena zawiera:

Przelot samolotem na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa (bagaż główny do 23 kg, bagaż podręczny  do 8 kg), transport komfortowym autokarem z klimatyzacją na terenie Portugalii,, zakwaterowanie (7 noclegów w dobrych hotelach *** (pok. 2 os.)) w pobliżu zwiedzanych miejsc, wyżywienie( 7 x śniadanie, 6 x obiadokolacja wraz z napojami), catering na pokładzie samolotu, ubezpieczenie AXA Travel (KL wraz z Assistance – 10 000 Eur, w tym koszty leczenia i następstw chorób przewlekłych i nowotworowych, NNW – 2000 Eur, BP – 200 Eur), opiekę pilota.

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu, degustacja win Porto, rejs statkiem, słuchawki i usługi przewodnickie: ok. 70 Eur / os.Plan imprezy jest ramowy i może ulec zmianie.

3680zł

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard3680zł