Powrót do listy

Portugalskie Wojaże | Wycieczka objazdowa

  Portugalskie wojaże – 8 dni

Program:

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku o godz. 13:00. Wylot z Warszawy liniami Tap Portugal o godz. 15:15. Przylot do Lizbony o godz. 18:20. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie w 1917r. Matka Boża objawiła się trójce dzieci: Plac Pielgrzyma, Kaplica Objawień – serce sanktuarium, pierwsza budowla wzniesiona w miejscu, gdzie rosło drzewo, nad którym objawiła się Matka Boża, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobowcami Łucji, Hiacynty i Franciszka, Bazylika Trójcy Świętej i Pomnik Jana Pawła II. Czas dla siebie w tym szczególnym miejscu, a po nim wizyta w Aljustrel  – znajdują się tutaj oryginalnie zachowane domy rodzinne Pastuszków. Po południu przejazd do Nazare. Na wysokiej skarpie znajduje się tu Sanktuarium Maryjne, z którym związane są piękne legendy. Podziwianie panoramy oceanu, spacer plażą i możliwość skosztowania słynnych portugalskich sardynek. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Na początek zobaczymy Dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów. Widoczny jest stąd także położony po drugiej stronie Tagu pomnik Chrystusa Króla – Cristo Rei. W programie: szesnastowieczny Torre de Belém – perła sztuki manuelińskiej, symbol Lizbony, a także forteca, która strzegła wejścia do portu, Mosteiro dos Jerónimos – klasztor Hieronimitów, wpisany na listę UNESCO, ukazujący bogactwo i potęgę Portugalii w XV w., Wielka Róża Wiatrów i Pomnik Odkrywców. Następnie czas wolny na Placu Rossio, a po nim przejazd do najstarszej dzielnicy Lizbony Alfama, rozpościerającej się poniżej Zamku Św. Jerzego. Znajdują się tu miejsca związane ze Św. Antonim Padewskim: romańska Katedra, Kościół Św. Antoniego – świątynię wybudowano w miejscu narodzin Świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Batalha, gdzie zobaczymy Klasztor Santa Maria da Vitoria – majstersztyk portugalskiej architektury, perła gotyku. Świątynia wybudowana w podzięce Matce Bożej za bitwę wygraną z armią kastylijską.Następnie przejazd do Alcobaça – zwiedzanie klasztoru z XII w., który szczyci się największym gotyckim kościołem w kraju. Zabytek wpisany na listę UNESCO. Przejazd do Obidos – średniowieczne miasteczko otoczone murami. Nad miastem wznosi się zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Uroczy spacer, możliwość zrobienia zakupów i skosztowania wiśniówki w portugalskim wydaniu! Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Sintry – letniej rezydencji królewskiej do lat 80 XIX w.  Wizyta w Quinta da Regaleira – wpisanej na listę UNESCO. Miejsce pełne tajemnic: mistyczny pałac, park, podziemne tunele. Spacer po uroczym miasteczku. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód kraniec Europy. Spektakularne widoki i obowiązkowa sesja fotograficzna. Przejazd do hotelu w Figueira da Foz, przechadzki po uroczym miasteczku i popołudniowe plażowanie. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Całodniowe plażowanie, kąpiel w oceanie i czas wolny na przechadzki. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Porto – rozciągającego się wzdłuż rzeki Douro. Zwiedzanie ?miasta mostów? i ?Stolicy Północy?. W programie: Katedra z XII w., dworzec kolejowy Sao Bento – z pięknymi azulejos przedstawiającymi historię Portugalii, most żelazny z XIX w. – Ponte Dom Luis I – projektu ucznia Gustave?a Eiffla. Przejazd do Vila Nova de Gaia, która specjalizuje się w przechowywaniu i spedycji porto, a wizytę tą zakończymy degustacją w jednej z najsłynniejszych winnic. Następnie rejs statkiem, który w pełni pozwoli poczuć atmosferę jedynego w swoim rodzaju Porto!  Czas wolny w historycznej dzielnicy Ribeira. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 8

Wczesne śniadanie lub pakiety śniadaniowe. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lizbony o godz. 9:20. Przylot do Warszawy o godz. 14:15

Cena zawiera:

Przelot samolotem na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa (bagaż główny do 23 kg, bagaż podręczny  do 8 kg), transport komfortowym autokarem z klimatyzacją na terenie Portugalii, zakwaterowanie: 7 noclegów w dobrych hotelach ** / ***, w pobliżu zwiedzanych miejsc (pok. 2 os.), wyżywienie (7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja wraz z napojami wino oraz woda), catering na pokładzie samolotu, ubezpieczenie AXA Travel (KL wraz z Assistance – 10 000 Eur, w tym koszty leczenia  i następstw chorób przewlekłych i nowotworowych, NNW – 2000 Eur, BP – 200 Eur) oraz opiekę pilota.

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu, słuchawki, usługi przewodnickie, rejs statkiem i degustacja win ok. 75 Eur / os.

Serdecznie zapraszamy!!!

3595zł

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardHB35950