Powrót do listy

Portugalia – Bezkres Oceanu 7 dni | wycieczka lotnicza objazdowa

 

Bezkres Atlantyckiego Oceanu

   Termin: 26.06 – 2.07.2022

Wypoczynek – Figueira da Foz

Hotel Costa de Prata *** – położony w centrum znanego kurortu wypoczynkowego Figueira da Foz, w bezpośrednim sąsiedztwie piaszczystej plaży Claride (50 m), bulwaru oraz najpiękniejszej części miasta – co umożliwia urocze spacery. Wszystkie pokoje wyposażone w klimatyzację, TV – sat oraz łazienki (z suszarkami). Do dyspozycji Gości: całodobowa recepcja, sala śniadaniowa z panoramicznym widokiem na Ocean Atlantycki i góry, przechowalnia bagażu i Wi-fi dostępne w całym obiekcie. Śniadania w formie bufetu, kolacje serwowane w siostrzanym hotelu (obok). Doskonałe położenie hotelu zachęca do realizacji wielu wycieczek.

         

Program:

Dzień 1 – 26.06.2022

Zbiórka na lotnisku Chopina o godz. 10:30. Wylot z Warszawy liniami Tap Portugal o godz. 12:55. Przylot do Lizbony o godz. 16:00. Przejazd do hotelu w Figueira da Foz. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 2 – 27.06.2022

Po śniadaniu plażowanie i kąpiel w oceanie, czas wolny na własne przechadzki po uroczym miasteczku. Przejazd do Coimbra. Zwiedzanie miasta, w którym przyszło na świat sześciu królów Portugalii, a także znajduje się najstarszy w kraju uniwersytet. Zobaczymy tu zabytkową bramę Arco de Almedina z XII w. oraz katedrę Sé Velha – uważaną za najwspanialszą budowlę romańską w Portugalii, wzniesioną w 1064 r. na pamiątkę zwycięstwa nad Maurami. Czas wolny. Powrót do Figueira da Foz.  Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 3 – 28.06.2022

Śniadanie. Przejazd do Porto – rozciągającego się wzdłuż rzeki Douro. Zwiedzanie „miasta mostów” i „Stolicy Północy”.

W programie: Katedra z XII w., dworzec kolejowy Sao Bento – z pięknymi azulejos przedstawiającymi historię Portugalii, most żelazny z XIX w. – Ponte Dom Luis I – projektu ucznia Gustave’a Eiffla. Przejazd do Vila Nova de Gaia, która specjalizuje się w przechowywaniu i spedycji porto, a wizytę tą zakończymy degustacją w jednej z najsłynniejszych winnic. Następnie rejs statkiem, który w pełni pozwoli poczuć atmosferę jedynego w swoim rodzaju Porto! Czas wolny w historycznej dzielnicy Ribeira. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 4 – 29.06.2022

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Sintry – letniej rezydencji królewskiej do lat 80 XIX w. Wizyta w Pałacu National i spacer po uroczym miasteczku. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód kraniec Europy. Spektakularne widoki i obowiązkowa sesja fotograficzna. Przejazd do Obidosśredniowieczne miasteczko otoczone murami. Nad miastem wznosi się zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Czas wolny na własne przechadzki i kosztowanie portugalskiej wiśniówki. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie (Hotel 13 de Outubro **), obiadokolacja. Nocleg.

* Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru Fado – tradycyjna kolacja w lokalnej restauracji w aurze portugalskiego Saudade…(za dopłatą).

 

Dzień 5 – 30.06.2022

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie w 1917 r. Matka Boża objawiła się trójce dzieci: Plac Pielgrzyma, Kaplica Objawień – serce sanktuarium, pierwsza budowla wzniesiona w miejscu, gdzie rosło drzewo, nad którym objawiła się Matka Boża, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobowcami Łucji, Hiacynty i Franciszka, Bazylika Trójcy Świętej i Pomnik Jana Pawła II. Przejazd do Batalha, gdzie zobaczymy Klasztor Santa Maria da Vitoria – majstersztyk portugalskiej architektury, perła gotyku. Świątynia wybudowana w podzięce Matce Bożej za bitwę wygraną z armią kastylijską. Następnie przejazd do Nazare – malownicza miejscowość nad Oceanem Atlantyckim. Piękna sesja fotograficzna z górnej części miasta – Sitio, czas wolny na spacer plażą, zakupy i możliwość skosztowania słynnych grillowanych sardynek. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dla chętnych możliwość udziału w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

 

Dzień 6 – 1.07.2022

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Na początek zobaczymy Dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów. Widoczny jest stąd także położony po drugiej stronie Tagu pomnik Chrystusa Króla – Cristo Rei. W programie: szesnastowieczny Torre de Belém – perła sztuki manuelińskiej, symbol Lizbony, a także forteca, która strzegła wejścia do portu, Mosteiro dos Jerónimos – klasztor Hieronimitów, wpisany na listę UNESCO, ukazujący bogactwo i potęgę Portugalii w XV w., Wielka Róża Wiatrów i Pomnik Odkrywców. Słodka niespodzianka, a po niej czas wolny na Placu Rossio z najstarszą w Lizbonie kawiarnią oraz na ulicy Rua Augusta. Znajdziemy tam urocze sklepy z pamiątkami, butiki, restauracje oraz ulicznych grajków!

Przejazd do najstarszej dzielnicy Lizbony Alfama, rozpościerającej się poniżej Zamku Św. Jerzego. Zwiedzanie romańskiej Katedry i przejście na Miradouro Portas do Sol z pięknym widokiem na całą dzielnicę i rzekę Tag. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych możliwość udziału w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

 

Dzień 7 – 2.07.2022

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lizbony o godz. 13:15. Przylot do Warszawy o godz. 18:15.

 

Cena: 3500zł / os.

Cena zawiera:

¨ Przelot samolotem na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa

(bagaż główny do 23 kg, bagaż podręczny  do 8 kg);

¨ Transport komfortowym autokarem z klimatyzacją na terenie Portugalii;

¨ Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach  **/ *** (pok. 2 os.),

3 noclegi w Figueira da Foz, 3 noclegi w Fatimie;

¨ Wyżywienie: 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja wraz z napojami (wino, woda);

¨ Ubezpieczenie AXA Travel (KL wraz z Assistance – 10 000 Eur, w tym koszty leczenia

    i następstw chorób przewlekłych i nowotworowych, NNW – 2000 Eur, BP – 200 Eur);

¨ Bilety wstępu (Katedra – Coimbra, Mosteiro – Batalha, Sintra – Pałac Narodowy;

rejs statkiem po Douro, degustacja win, usługi przewodnickie, system audio – guide);

¨ Opiekę pilota.

Opcjonalnie:

¨ Wieczór Fado – 30 Eur / os.

(dopłata do obiadokolacji, tego dnia nie ma obiadokolacji w hotelu).

26.06 - 02.07.2022 Cena: 3150

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard3600PLN