Powrót do listy

Portugalia- zwiedzanie. | Fatima, Porto, Lizbona - zabytki, ocean i plaża.

 ?Bezkres Oceanu Atlantyckiego? 

Dzień 1 ? 27.06.2020

Wylot z Warszawy liniami Tap Portugal o godz. 20:30. Przylot do Lizbony o godz. 23:40. Przejazd do hotelu w Figueira da Foz. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2 ? 28.06.2020

Po śniadaniu plażowanie i kąpiel w oceanie, czas wolny na własne przechadzki po uroczym miasteczku. Przejazd do Coimbra. Zwiedzanie miasta, w którym przyszło na świat sześciu królów Portugalii, a także znajduje się najstarszy w kraju uniwersytet. Zobaczymy tu zabytkową bramę Arco de Almedina z XII w. oraz katedrę Sé Velha – uważaną za najwspanialszą budowlę romańską w Portugalii, wzniesioną w 1064 r. na pamiątkę zwycięstwa nad Maurami. Czas wolny. Powrót do Figueira da Foz.  Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 ? 29.06.2020

Śniadanie. Przejazd do Porto – rozciągającego się wzdłuż rzeki Douro. Zwiedzanie ?miasta mostów? i ?Stolicy Północy?.

W programie: Katedra z XII w., dworzec kolejowy Sao Bento – z pięknymi azulejos przedstawiającymi historię Portugalii, most żelazny z XIX w. – Ponte Dom Luis I – projektu ucznia Gustave?a Eiffla. Przejazd do Vila Nova de Gaia, która specjalizuje się w przechowywaniu i spedycji porto, a wizytę tą zakończymy degustacją w jednej z najsłynniejszych winnic. Następnie rejs statkiem, który w pełni pozwoli poczuć atmosferę jedynego w swoim rodzaju Porto! Czas wolny w historycznej dzielnicy Ribeira. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 ? 30.06.2020

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Sintry – letniej rezydencji królewskiej do lat 80 XIX w. Wizyta w Pałacu National i spacer po uroczym miasteczku. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód kraniec Europy. Spektakularne widoki i obowiązkowa sesja fotograficzna. Przejazd do Obidos – średniowieczne miasteczko otoczone murami. Nad miastem wznosi się zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Czas wolny na własne przechadzki i kosztowanie portugalskiej wiśniówki. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie (Hotel 13 de Outubro **), obiadokolacja. Nocleg.

* Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru Fado – tradycyjna kolacja w lokalnej restauracji w aurze portugalskiego Saudade… (za dopłatą).

Dzień 5 ? 1.07.2020

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie w 1917 r. Matka Boża objawiła się trójce dzieci: Plac Pielgrzyma, Kaplica Objawień – serce sanktuarium, pierwsza budowla wzniesiona w miejscu, gdzie rosło drzewo, nad którym objawiła się Matka Boża, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobowcami Łucji, Hiacynty i Franciszka, Bazylika Trójcy Świętej i Pomnik Jana Pawła II. Przejazd do Batalha, gdzie zobaczymy Klasztor Santa Maria da Vitoria – majstersztyk portugalskiej architektury, perła gotyku. Świątynia wybudowana w podzięce Matce Bożej za bitwę wygraną z armią kastylijską. Następnie przejazd do Nazare – malownicza miejscowość nad Oceanem Atlantyckim. Piękna sesja fotograficzna z górnej części miasta – Sitio, czas wolny na spacer plażą, zakupy i możliwość skosztowania słynnych grillowanych sardynek. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dla chętnych możliwość udziału w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

Dzień 6 / 7 ? 2 / 3.07.2020  (wylot po północy)

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Na początek zobaczymy Dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów. Widoczny jest stąd także położony po drugiej stronie Tagu pomnik Chrystusa Króla – Cristo Rei. W programie: szesnastowieczny Torre de Belém – perła sztuki manuelińskiej, symbol Lizbony, a także forteca, która strzegła wejścia do portu, Mosteiro dos Jerónimos ? klasztor Hieronimitów, wpisany na listę UNESCO, ukazujący bogactwo i potęgę Portugalii w XV w., Wielka Róża Wiatrów i Pomnik Odkrywców. Słodka niespodzianka, a po niej czas wolny na Placu Rossio z najstarszą w Lizbonie kawiarnią oraz na ulicy Rua Augusta. Znajdziemy tam urocze sklepy z pamiątkami, butiki, restauracje oraz ulicznych grajków!

Przejazd do najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, rozpościerającej się poniżej Zamku Św. Jerzego. Zwiedzanie romańskiej Katedry i przejście na Miradouro Portas do Sol z pięknym widokiem na całą dzielnicę i rzekę Tag. Na koniec odwiedzimy dzielnicę ?21 wieku? – Park Narodów (Parque das Naçoes), w której odbyła się wystawa Expo w 1998 r. Spacer nadrzecznym bulwarem, czas wolny na zakupy oraz możliwość wizyty w największym w Europie oceanarium (16 Eur). Obiadokolacja w restauracji. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowa o godz. 00:25. Wylot do Warszawy o godz. 02:25. Przylot na miejsce o godz. 7:30. Zakończenie wycieczki.

 

 

 

 

 

 

 

……………………………..                                                                                 ………………………………..

27.06 - 03.07.2020 Cena: 3490PLN

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard3490PLN