Powrót do listy

Pokrzywna – obóz Świat Fotografii | (wiek 12-17)

Wakacje w świecie wielkiej przygody!
Wakacje to czas szalonej zabawy i odpoczynku, a Pokrzywna to idealne miejsce,aby przenieść się do wakacyjnej
krainy marzeń. Ośrodek Złoty Potok, położony na terenie Parku Krajobrazowego – Góry Opawskie, wśród gór i lasów zapewnia świetne warunki do obcowania z naturą i korzystania w pełni z jej uroków. Tuż obok czekają na Ciebie niesamowite atrakcje Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki ROSENAU Zaginione Miasto. Wokół jeziora rozlokowano tu kilkadziesiąt różnych atrakcji, łączących rozrywkę z aktywnym wypoczynkiem, w tym basen o wymiarach olimpijskich i piaszczystą plażą, interaktywny „Ogród Wody”, trampolinę, karuzele, wypożyczalnię kajaków i rowerków wodnych. Na terenie parku znajdziemy także „Jaskinię dzikich zwierząt”, a w jej sąsiedztwie „Kopalnię Złota – Rosenau”, w której można spacerować korytarzami „Strasznej sztolni”, a także trafić do magicznego pokoju, w którym dzieją się naprawdę dziwne rzeczy. Ośrodek Złoty Potok to również świetne miejsce wypadowe na wycieczki górskie. Na obozach w Pokrzywnej znajdziesz nowych przyjaciół, przeżyjesz wiele niezapomnianych przygód i będziesz świetnie się bawić. Poza zajęciami specjalistycznymi, związanymi z wybranym rodzajem obozu oraz korzystaniem z atrakcji Parku Edukacji i Rozrywki ROSENAU, doświadczeni opiekunowie i wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą liczne zajęcia sportowe i rekreacyjne wspólne dla wszystkich uczestników. Poznacie okoliczne ciekawostki podczas wędrówek szlakami turystycznymi znajdującymi się nieopodal ośrodka, będziecie strzelać z łuku i szyfrować wiadomości. Nauczycie się wyznaczania kierunków świata w terenie i posługiwania mapą. Poza tym, w programie liczne zajęcia integracyjne, rekreacyjne i sportowe, podchody, zabawy plenerowe, konkursy, ognisko z kiełbaskami przy dźwiękach gitary oraz mnóstwo wesołej zabawy. Zajęcia prowadzone są z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki).

Program

Świat fotografii (12-17 lat)

Na obozie poznasz tajniki fotografii i dowiesz się jak odpowiednio ustawić parametry takie jak migawka i czas naświetlania, aby uzyskać świetny efekt. Nauczysz się fotografować w trudnych warunkach, przy małej ilości światła. Stworzysz animację poklatkową według własnego scenariusza. Poznasz niekonwencjonalne metody fotografowania z użyciem obiektywu typu fish eye czy aparatu podwodnego. Podczas obozowych sesji fotograficznych wcielisz się w rolę modelki i fotografa. Popracujesz również z blendą i lampą błyskową. Dowiesz się co to znaczy ?malowanie światłem? i użyjesz tej techniki w praktyce oraz zagłębisz się w temat makrofotografii. Zabierz ze sobą aparat.
Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia lustrzanki Canon w cenie 100 PLN ? należy zgłosić przy rezerwacji obozu.

Program fakultatywny

Paintball, 100 kul – gra scenariuszowa, dynamiczne scenariusze. Cena 50 PLN.
Mały paintball, 75 kul – gra scenariuszowa z wykorzystaniem małych i lekkich plastikowych pistoletów, dynamiczne scenariusze. Cena 50 PLN.
Speedball, 100 kul – gra scenariuszowa z wykorzystaniem pistoletów na kulki z farbą o średnicy 0,5 cala, dynamiczne scenariusze. Cena 50 PLN.
ASG, 200 kul – gra scenariuszowa z wykorzystaniem replik karabinów (Air Soft Gun), dynamiczne scenariusze. Cena 50 PLN.
Nocny paintball z użyciem światła chemicznego, 100 kul – zajęcia nocne z użyciem kolorowych świateł chemicznych, gra scenariuszowa, dynamiczne scenariusze. Cena 50 PLN.

Nocny mały paintball z użyciem światła chemicznego, 75 kul ? 50 PLN.
Nocny speedball z użyciem światła chemicznego, 100 kul ? 50 PLN.
ASG, z użyciem światła chemicznego, 200 kul ? 50 PLN.
Wycieczka autokarowa do Kopalni Złota w Złotym Stoku (zwiedzanie kopalni) ? 95 PLN.
Spływ kajakowy rzeką Osobłogą ? 3 godzinny spływ rzeką ? 95 PLN.
Wycieczka do stadniny koni i przejażdżka na koniu ? 50 PLN.
Wycieczka do zagrody alpak w Dębowcu ? 50 PLN.
Warsztaty szycia na maszynie 3 h materiały gratis ? 75 PLN.
USB z obozu (zdjęcia gratis) ? 50 PLN.
Indywidualna sesja zdjęciowa, 10 zdjęć ? 100 PLN.
Warsztaty nurkowe na basenie, ze sprzętem ABC (1 godzina) ? 100 PLN.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Ośrodku Rekreacyjno- wypoczynkowym ?Złoty Potok? w Pokrzywnej. Na terenie ośrodka: hala sportowa, sala do ćwiczeń, boisko, miejsce na grilla. Uczestnicy będą zakwaterowani w komfortowych, dwupoziomowych 2-8 osobowych domkach, z tarasem, sypialniami, łazienką i telewizorem. Ośrodek jest ogrodzony, posiada bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
10 noclegów terminy 1-5.
7 noclegów termin 6.
Wyżywienie:
całodzienne (3 posiłki + deser) ? w karczmie na terenie ośrodka. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany do stolika. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu; ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną.
Transport:
autokar turystyczny.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Opieka pedagogiczna i instruktorska. Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Program obozów będzie dopasowany do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego uczestników. Zabierz ze sobą strój do zajęć przewidzianych programem, obuwie sportowe, buty do pieszych wędrówek, dres, sweter, polar, nieprzemakalną kurtkę, mały plecak na wycieczki, strój kąpielowy, oraz ręczniki i czapkę z daszkiem. W turnusie VI zajęcia będą realizowane w zakresie dostosowanym do zmniejszonej ilości dni obozu.
Cena nie obejmuje dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży.
Planowany przyjazd do ośrodka z kierunku Szczecin, Gorzów, Zielona Góra, Lubin, Legnica, Wrocław, Opole ok. godz. 13.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 15.00. Z pozostałych kierunków przyjazd ok. godz. 19.00., wyjazd ok. godz. 09.30.
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 18.00, wyjazd nie później niż o godz. 10.30.

27.06 - 07.07.2020 Cena: 1499 zł

08.07 - 18.07.2020 Cena: 1499 zł

19.07 - 29.07.2020 Cena: 1499 zł

30.07 - 09.08.2020 Cena: 1499 zł

10.08 - 20.08.2020 Cena: 1199zł

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard1199zł- 1499 zł1199zł- 1499 zł