Powrót do listy

Paryż i zamki nad Loarą

1 dzień

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do miasta nadgranicznego Francji – Strasbourga ? krótkie zwiedzanie miasta, czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Przejazd do hotelu w okolicach Strasbourga. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, dalszy przejazd. Przyjazd do Orleanu – miasta kojarzonego z postacią Joanny d”Arc. Zwiedzanie: Stare Miasto, XVI-wieczny hotel Groslot, gotycka katedra Saint- Croix, pomnik Joanny d”Arc. Przejazd do hotelu w okolicy Orleanu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zamków nad Loarą: Chambord, Chenonceau, Amboise. Prawdziwym klejnotem
architektury gotyckiej jest Kaplica św. Huberta – domniemane miejsce pochówku Leonarda da Vinci. Przejazd do Paryża, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Paryża: Opera Garnier, Muzeum Perfum Fragonard (będzie możliwość zakupów po preferencyjnych cenach, a także zapoznania się z technologią produkcji perfum). Następnie przejedziemy na Plac Vendome, przy którym znajduje się Hotel Ritz. W Muzeum d”Orsay będzie można podziwiać unikalną kolekcję obrazów impresjonistów. Przejście do dzielnicy Montmartre przez Plac Blanche ze słynnym kabaretem
Moulin Rouge. Plac Pigalle, położona w pobliżu bazylika Sacre- Coeur. Zwiedzanie Montmartre”u zakończymy na Place du Tertre, który jest historycznym miejscem powstania impresjonalizmu. Czas wolny, rejs statkiem po Sekwanie (cena ok. 11 EUR). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Po śniadaniu przejazd do Wersalu – zwiedzanie ogrodów i pałacu, który był rezydencją francuskich Ludwików i klejnotem klasycyzmu barokowego. Przejazd do współczesnej atrakcji Paryża do dzielnicy XXI wieku „La Défense”- największego centrum biznesu i handlu. Powrót do centrum miasta, Łuk Triumfalny, spacer po Champs Elysees – najsłynniejszej alei świata. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: Trocadero, Hotel des Invalides z grobem Napoleona,
Pola Marsowe, Wieża Eiffle”a. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Po śniadaniu opuszczenie pokoi, przejazd do centrum na piesze zwiedzanie miasta: Dzielnica Łacińska – pamiętająca czasy Rzymian i mówiących po łacinie studentów najstarszego uniwersytetu paryskiego – Sorbony.Na wzgórzu świętej Genowefy znajduje się Pantheon – gdzie spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Curie- Skłodowska. Przejście do Ogrodów Luksemburskich, w których mieści się XVII – wieczny Pałac Luksemburski. Kolejna dzielnica – La Cité – najstarsza część i kolebka Paryża z Katedrą Notre-Dame. Conciergerie – dawne
więzienie, Pałac Sprawiedliwości. Przejazd do Centrum Pompidou – symbolu nowoczesności z zewnętrznymi rurami, rusztowaniami i windami. Niedaleko stoi Hotel de Ville – budynek merostwa Paryża. Czas wolny. Ciąg dalszy zwiedzania: Les Halles, kościół św. Estachiusza, Luwr, Ogrody Tuileries, Place de la Concorde.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień

Powrót do Polski w godzinach porannych.

Cena zawiera:
5 noclegów w hotelach ** i *** pokoje 2,3 os. z łazienkami, 5 śniadań i obiadokolacji, przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem, opiekę pilota, podatek VAT i ubezpieczenie.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu.

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard1290