Powrót do listy

Morawskie Przygody

Morawy Południowe. Lednice -Brno – Morawski Kras

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 7:00.

Mikulov – Morawska Toskania  –  zwiedzanie uroczego miasteczka otoczonego  winnicami i białymi skałami wapiennymi Palavy  i wzgórzem  „Święty Kopeczek“.  Mikulov jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych i jednym z najpopularniejszych regionów winiarskich na Morawach.  Dominujący  tutaj zamek  barokowy na wzgórzu otacza zabytkowa starówka z dzielnicą żydowską.

Zespół  Lednicko – Valticki  –   jedna z głównych siedzib bogatego rodu szlacheckiego Lichtensteinów, która jest jedną z największych kompleksów komponowanego krajobrazu na świecie.  Areał pałacowo-parkowy, nazywany Ogrodem Europy został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Lednice – letniej rezydencji (sale reprezentacyjne).  Zakwaterowanie, obiadokolacja z degustacją win. Nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie.

Brno – zwiedzanie metropolii Moraw Południowych z jej dominantami,

Petrov z katedrą św. Piotra i Pawła upamiętnioną na monecie 10 koronowej, zabytkowa starówka z ratuszem, dwoma rynkami, kościołami, renesansowymi czy barokowymi pałacami.

Morawski Kras – region krasowy o powierzchni 94 km2. Na terenie parku krajobrazowego znajduje się ponad 1600 jaskiń. Cztery z nich są dostępne dla zwiedzających. Zwiedzanie jaskini Punkvy  z przepaścią Macochy, spływ łódkami po podziemnej rzece. Przejście do Skalnego Młyna, przerwa na obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki.

Cena: 350 zł/osoba.

Świadczenia:

  • przejazd komfortowym autokarem.
  • 1 nocleg.
  • wyżywienie śniadanie i obiadokolacja z degustacją wina.
  • opieka pilota, przewodnika.
  • ubezpieczenie KL i NNW.
  • Podatek VAT.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 400  CZK )

Plan wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie.

01.05 - 02.05.2021 Cena: 370

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardHB3600