Powrót do listy

KOTLINA KŁODZKA | Złoty Stok, Błędne Skały, Kaplica Czaszek

1 DZIEŃ

Wyjazd w godzinach porannych i przejazd do KOPALNI ZŁOTA – Złoty Stok- zwiedzanie z przewodnikiem  sztolni:  ciekawe historie i legendy zabytkowej kopalni. Przejazd do KŁODZKA nad Nysą Kłodzką, jednego z najstarszych miast na Śląsku. Zwiedzanie:  Twierdza ? największa fortyfikacja na Dolnym Śląsku. Spacer po  starówce z cennymi zabytkami. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie, zwiedzanie kamiennego miasta (BŁĘDNE SKAŁY), zbudowanego z silnie spękanych piaskowców, tworzących niezwykły labirynt skalnych tuneli, grzybów, maczug, baszt czy skałek o fantazyjnych kształtach. Skałki mają swoje nazwy np. Wielbłąd, Lwia Łapa czy Dwunożny Grzyb. Można zobaczyć tu skały ze szczeliną i naturalnymi oknami, zwane Kasą lub skalne grzyby o zwężających się trzonach, zwane Kurzymi Stopkami. Przejazd do WAMBIERZYC – pięknej miejscowości, nazywanej Kłodzką Jerozolimą, w której znajduje się Kalwaria Wambierzycka (największe w Polsce założenie pielgrzymkowe). Zwiedzanie bazyliki pod wezwaniem NMP. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do CZERMNEJ – barokowa Kaplica Czaszek, a następnie do KUDOWY ZDROJU. Zwiedzanie Parku Zdrojowego założonego w XVII w. Przejazd do miejscowości DUSZNIKI ZDRÓJ- zwiedzanie Muzeum Papiernictwa Powrót w godzinach wieczornych.

Lub w tym dniu przejazd do Kletna i zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej. Wymagana rezerwacja.

Świadczenia zawarte w cenie:

Przejazd komfortowym autokarem, zakwaterowanie 2 noclegi, wyżywienie -2 śniadania i 2 obiadokolacje, opieka pilota/przewodnika.

Cena nie zawiera biletów wstępu:

Kopalnia Złota, Wambierzyce, Twierdzy, Błędne Skały, Muzeum Papiernictwa.

 

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard350