Powrót do listy

Kotlina Kłodzka – Wrocław | wycieczki szkolne Wrocław Kotlina Kłodzka

1.dzień

Przejazd do Wrocławia z miejsca zbiórki. Zwiedzanie: ZOO i Afrykarium, spacer po Ostrowie Tumskim: Katedra Św. Jana Chrzciciela z 1241r., Kościół NMP na Piasku – kaplica Niesłyszących i Niewidomych z ruchomą szopką.

Uniwersytet Wrocławski, Plac Solny, Rynek Starego Miasta, Ratusz. Obiadokolacja na mieście. Około 19:00 – wejście na zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Przejazd do ośrodka w Brzegu, zakwaterowanie, nocleg.

2. dzień

Śniadanie i wyjazd na zwiedzanie. Błędne Skały – zbudowane z silnie spękanych piaskowców, tworzących niezwykły labirynt skalnych tun Deli, grzybów, maczug, baszt czy skałek o fantazyjnych kształtach. Skałki mają swoje nazwy np. Wielbłąd, Lwia Łapa czy Dwunożny Grzyb. Można zobaczyć tu skały ze szczeliną i naturalnymi oknami, zwane Kasą lub skalne grzyby o zwężających się trzonach, zwane Kurzymi Stopkami. Przejazd do Wambierzyc – pięknej miejscowości, nazywanej Kłodzką Jerozolimą, w której znajduje się Kalwaria Wambierzycka. Zwiedzanie bazyliki pod wezwaniem NMP oraz Ruchomej Szopki. Przejazd do Sokolca, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3. dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Kłodzka, położonego nad Nysą Kłodzką, jednego z najstarszych miast na Śląsku – krótkie zwiedzanie. Przejazd do Kopalni Złota w Złotym Stoku – zwiedzanie z przewodnikiem sztolni: ciekawe historie i legendy zabytkowej kopalni. Zwiedzanie: twierdza – największa fortyfikacja na Dolnym Śląsku, podziemia i labirynty. Wyjazd w kierunku miejsca wsiadania.

 

Program jest ramowy i może ulec zmianie

 

Cena zawiera:

transport autokarem klasy LUX

zakwaterowanie – 2 noclegi

wyżywienie – 2 śniadania i 2 obiadokolacje

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard330