Powrót do listy

KOTLINA KŁODZKA – WROCŁAW

1 DZIEŃ

Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do KOPALNI ZŁOTA – Złoty Stok- zwiedzanie z przewodnikiem  sztolni:  ciekawe historie i legendy zabytkowej kopalni. Przejazd do KŁODZKA, położonego nad Nysą Kłodzką, jednego z najstarszych miast na Śląsku. Zwiedzanie:  Twierdza ? największa fortyfikacja na Dolnym Śląsku, podziemia i labirynty.  Krótkie przejście przez starówkę. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja ,  nocleg.

 

2 DZIEŃ

Śniadanie, wejście na SZCZELINIEC lub zwiedzanie kamiennego miasta (BŁĘDNE SKAŁY), zbudowanego z silnie spękanych piaskowców, tworzących niezwykły labirynt skalnych tuneli, grzybów, maczug, baszt czy skałek o fantazyjnych kształtach. Skałki mają swoje nazwy np. Wielbłąd, Lwia Łapa czy Dwunożny Grzyb. Można zobaczyć tu skały ze szczeliną i naturalnymi oknami, zwane Kasą lub skalne grzyby o zwężających się trzonach, zwane Kurzymi Stopkami. Przejazd do WAMBIERZYC – pięknej miejscowości, nazywanej Kłodzką Jerozolimą, w której znajduje się Kalwaria Wambierzycka (największe w Polsce założenie pielgrzymkowe). Zwiedzanie bazyliki pod wezwaniem NMP, skansenu oraz Mini Zoo. Obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Wrocławia, 11:30 wejście na zwiedzanie Panoramy Racławickiej, spacer po Ostrowie Tumskim: Katedra św. Jana Chrzciciela z 1241 r.  Kościół NMP na Piasku– kaplica Niesłyszących i Niewidomych z ruchomą szopką. Uniwersytet Wrocławski, Plac Solny, Rynek Starego Miasta, Ratusz. Afrykarium.  Wyjazd w kierunku miejsca wsiadania

 

 

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Transport autokarem klasy LUX
  • Zakwaterowanie 2 noclegi
  • Wyżywienie -2 śniadania i 2 obiadokolacje
  • Opieka pilota/przewodnika
  • Wstępy: Panorama, Kopalnia Złota, Błędne Skały, Afrykarium.

Ubezpieczenie

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard330