Powrót do listy

Kotlina Jeleniogórska 2 dni | Warsztaty w Hucie Szkła oraz geologia Sudetów

1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Szklarskiej  Poręby, spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zapoznanie się z historią regionu oraz  jej naturalnym środowiskiem. Krucze Skały – okazała grupa skalna na prawym brzegu rzeki Kamiennej na wysokości 718 m n.p.m. Tworzą ją dwie potężne baszty granitowe o wysokości do 30m będące doskonałym punktem widokowym.Wodospad Kamieńczyka – Najwyższy wodospad w Sudetach. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Wąwóz Kamieńczyka ma ok. 100 m długości, jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości, a szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza4 metrów. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, po części wykuta sztucznie przez Walończyków, jaskinia – tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Spacer po zabytkowym. Przejazd do miejsca zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ                                                                                                                                                                                                                  8:00-9:00 śniadanie, po nim wykwaterowanie. Przejzd wyjazd do Huty Julia. Podczas zwiedzania będzie można zaobserwować jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie czy prasowanie (w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne. Gdy z naturalnych względów technologii produkcji, jaka ma miejsce w hucie, nie uda się Państwu zobaczyć ręcznego kształtowania wyrobów kryształowych, Państwa wycieczka wzbogacona zostanie o poznanie specyficznych własności szkła kryształowego, w czasie tematycznego zwiedzania huty noszącego nazwę ?Sekrety szkła?. To wyjątkowa lekcja fizyki i optyki, gdzie przewodnik opowiada o historii, technologii i ciekawostkach związanych z kryształem i jego produkcją.

WARSZTATY                                                                                                                                                                                                                  Przez godzinę młodzież weźmie udział pod okiem instruktora w grawerowaniu kryształu i tworzeniu biżuterii oraz zapozna się z technologią  produkcji. Wjazd w drogę powrotną z postojem na posiłek.

 

Cena  zawiera:

Przejazd komfortowym autokarem, 1 nocleg z wyżywieniem: śniadanie i obiadokolacja, transport autokarem, opiekę przewodnika, ubezpieczenie.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu.

 

250

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard250zł