Powrót do listy

Kotlina Jeleniogórska – Adrszpach | Śnieżka, Karpacz, Szklarska Poręba, Skalne Miasto

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Szklarskiej  Poręby, zapoznanie się z historią regionu oraz  jej naturalnym środowiskiem. Krucze Skały – okazała grupa skalna na prawym brzegu rzeki Kamiennej na wysokości 718 m n.p.m. Tworzą ją dwie potężne baszty granitowe o wysokości do 30m będące doskonałym punktem widokowym. Wodospad Kamieńczyka (6zł) -Najwyższy wodospad w Sudetach. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Wąwóz Kamieńczyka ma ok. 100 m długości , jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości, a szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza 4 metrów. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, po części wykuta sztucznie przez Walończyków, jaskinia – tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, a po nim wyjazd do Karpacza. Zwiedzanie Kościółka Vang  – średniowieczna drewniana Świątynia stanowi największą atrakcję Karpacza. Powstała na przełomie XII wieku nad jeziorem Vang w południowej Norwegii. Do Karpacza trafiła dzięki hr. von Reden z pobliskiego Bukowca w XIX wieku. Część elementów jest oryginalna, pozostałe są wiernymi kopiami wykonanymi przez okolicznych rzemieślników. Muzeum Zabawek i Lalek – można w nim zobaczyć jedyną w Polsce ekspozycję (ponad tysiąc eksponatów zabawek i lalek), która w całości pochodzi z prywatnych zbiorów twórcy i wieloletniego dyrektora Pantomimy Wrocławskiej Henryka Tomaszewskiego. Wyjazd na Kopę (1375m n.p.m.) krzesełkowym wyciągiem. Wyjście na Śnieżkę – najwyższy szczyt całych Sudetów. Na wierzchołku stoi XVII-wieczna kaplica świętego Wawrzyńca – patrona przewodników, Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne IMGW w kształcie charakterystycznych spodków i nieczynne schronisko czeskie. Doskonały punkt widokowy. Zejście doliną Łomniczki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie a po nim wyjazd do Skalnego Miasta (Czechy) – Adrszpaskie skały należą do największych zwartych masywów skalnych nie tylko w Czechach, ale również i w całej Europie Środkowej. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowce, skały, grzebienie i skalne wieże. Tak wielkie zgrupowanie niezwykłych form skalnych tworzy całe tzw. skalne miasteczka oraz labirynty. Tereny te od 1933r są pod ścisłą ochroną. Zwiecenia a w godzinach popołudniowych wyjazd do miejsca zbiórki.

Cena zawiera:

przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi, 2 śniadania i 2 obiadokolacje, opiekę pilota, przewodnika, ubezpieczenie.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu (około 30zł i 100kc).

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard360