Powrót do listy

Kotlina Jeleniogórska – Adrszpach

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd do Ścięgny – wokół najwyższych zabudowań rozwinęło się Skalne Osiedle – ta część wsi ma charakter letniskowy. Nad zabudowaniami wznosi się niewielki Kozi Grzbiet. Olbrzymią atrakcją jest „Western City”, czyli Dziki Zachód pod Śnieżką. Zwiedzanie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, a po nim wyjazd do Karpacza. Zwiedzanie Kościółka Vang – średniowieczna drewniana Świątynia stanowi największą atrakcję Karpacza. Powstała na przełomie XII wieku nad jeziorem Vang w południowej Norwegii. Do Karpacza trafiła dzięki hr. von Reden z pobliskiego Bukowca w XIX wieku. Część elementów jest oryginalna, pozostałe są wiernymi kopiami wykonanymi przez okolicznych rzemieślników. Muzeum Zabawek i Lalek – można w nim zobaczyć jedyną w Polsce ekspozycję (ponad tysiąc eksponatów zabawek i lalek), która w całości pochodzi z prywatnych zbiorów twórcy i wieloletniego dyrektora Pantomimy Wrocławskiej Henryka Tomaszewskiego. Wyjazd na Kopę (1375m n.p.m.) krzesełkowym wyciągiem. Wyjście na Śnieżkę – najwyższy szczyt całych Sudetów. Na wierzchołku stoi XVII-wieczna kaplica świętego Wawrzyńca – patrona przewodników, Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne IMGW w kształcie charakterystycznych spodków i nieczynne schronisko czeskie. Doskonały punkt widokowy. Zejście doliną Łomniczki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie a po nim wyjazd do Skalnego Miasta (Czechy) – Adrszpaskie skały należą do największych zwartych masywów skalnych nie tylko w Czechach, ale również i w całej Europie Środkowej. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowce, skały, grzebienie i skalne wieże. Tak wielkie zgrupowanie niezwykłych form skalnych tworzy całe tzw. skalne miasteczka oraz labirynty. Tereny te od 1933r są pod ścisłą ochroną. Zwiecenia a w godzinach popołudniowych wyjazd do miejsca zbiórki.

 

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem LUX (DVD, WC)
  • 2 noclegi
  • 2 śniadania i 2 obiadokolacje
  • opiekę pilota, przewodnika
  • ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu (ok 20zł i 100kc)

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard360