Powrót do listy

Kotlina Jeleniogórska -Zamek Czocha | Szkalrska Poręba, Karpacz, Śnieżka,

  1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Szklarskiej  Poręby, zapoznanie się z historią regionu oraz  jej naturalnym środowiskiem. Krucze Skały – okazała grupa skalna na prawym brzegu rzeki Kamiennej na wysokości 718 m n.p.m. Tworzą ją dwie potężne baszty granitowe o wysokości do 30m będące doskonałym punktem widokowym. Wodospad Kamieńczyka (6zł) -Najwyższy wodospad w Sudetach. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka. Wąwóz Kamieńczyka ma ok. 100 m długości , jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości, a szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza 4 metrów. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, po części wykuta sztucznie przez Walończyków, jaskinia – tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów. Obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ

9:00 śniadanie, po nim wyjazd do Karpacza. Zwiedzanie Kościółka Vang– (10zł )średniowieczna drewniana Świątynia stanowi największą atrakcję Karpacza. Powstała na przełomie XII wieku nad jeziorem Vang w południowej Norwegii. Do Karpacza trafiła dzięki hr. von Reden z pobliskiego Bukowca w XIX wieku. Wjazd kolejką na kopę, wejście na najwyższy szczyt Karkonoszy Śnieżkę- 1603 m n.p.m. powrót do ośrodka. Obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ

9:00 wyjazd do legendarnego owianego tajemnicą, gotyckiego   zamku Czocha.  Spotkanie z przewodnikiem, oprowadzanie  wycieczki po tajemniczych komnatach i dziedzińcach zamku. Spacer nad jeziorem  Leśniańskim z możliwością  rejsu stateczkiem. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena: 390 zł

Cena  zawiera:

  • 2 noclegi z wyżywieniem: śniadania i obiadokolacje
  • transport autokarem
  • opiekę przewodnika

Cena nie zawiera biletów wstępu:  zamek Czocha -14zł,  Wang- 10 zł, kolejki na Kopę -22zł, wodospad Kameńczyka- 6zł,  innych jeżeli nastąpią. Biuro nie odpowiada za zmiany cen biletów.

 

 

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard380PLN