Powrót do listy

Kazimierz Dolny nad Wisłą | Sandomierz i Puławy

Puławy-Kazimierz Dolny-Sandomierz                                            

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 7:00 w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego. Po drodze zwiedzimy  Jędrzejów – Archiopactwo Cystersów oraz Zamek Królewski  w Chęcinach. Przejazd do ośrodka.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Przejazd do Kazimierza przez Puławy

Brama Rzymska ? brama prowadząca do parku wzniesiona w XIX w. Domek Chiński ? altana ogrodowa, element parku angielskiego

Domek Gotycki ? pawilon ogrodowy z przełomy klasycyzmu

i romantyzmu. Domek Grecki ? oranżeria z końca XVIII w ? obecnie Biblioteka Miejska. Domek Żółty ? niewielki pawilon z doryckim portykiem. Kościół ? dawna kaplica pałacowa książąt Czartoryskich na wzór Panteonu Rzymskiego.

Kazimierz

Rynek – z zabytkowymi kamienicami i kościołem farnym.

Cejlońska ? Kamienice powstały w XVII wieku. Ich właścicielami byli bracia Mikołaj i Kamienica pod św. Mikołajem i Krzysztofem – Krzysztof Przybyłowie, którzy przyozdobili je wizerunkami swoich. kamienica z XVI w

Baszta -Na szczycie wzgórza zamkowego wznosi się okrągła wieża z przełomu XIII i XIV wieku. Baszta jako tzw. górny zamek. Spacer wąwozem. Spacer po wale wiślanym. Czas Wolny. Powrót do Hotelu. Obiadokolacja Nocleg.

3 dzień

8:00 śniadanie ?wykwaterowanie Przejazd do Sandomierza ? zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rynek starego miasta, podziemna trasa turystyczna, wieża widokowa, katedra. Sandomierz to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast, położone na lessowych wzgórzach. Zachowało się tu ponad 120 zabytków architektury z różnych epok.  Powrót do miejsc wsiadania.

Program jest ramowy i może ulec zmianie

Cena zawiera:

  • Przejazd komfortowym autokarem, 2 nocleg, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, usługi przewodnickie, opiekę pilota

Cena nie zawiera:

  • bilety wstępu około 30zł

 

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard490