Powrót do listy

Kazimierz Dolny- Lublin-Sandomierz

1 dzień – Kazimierz

Wyjazd z miejsca zbiórki w kierunku Kazimierza Dolnego.

Rynek – z zabytkowymi kamienicami i kościołem farnym.

Cejlońska – Kamienice powstały w XVII wieku. Ich właścicielami byli bracia Mikołaj i Kamienica pod św. Mikołajem i Krzysztofem – Krzysztof Przybyłowie, którzy przyozdobili je wizerunkami swoich. kamienica z XVI w Baszta -Na szczycie wzgórza zamkowego wznosi się okrągła wieża z przełomu XIII i XIV wieku. Baszta jako tzw. górny zamek. Spacer wąwozem Korzeniowy Dół . Powrót do hotelu i nocleg.

 

2 dzień- Lublin

Po śniadaniu dojazd do Lublina, spacer przez zabytkową zabudowę , Zamek lubelski: kaplica św. Trójcy /rezerwacja/ jest to wielka atrakcja, freski w stylu bizantyjskim z czasów Jagiełły. Przejście ulicą Grodzką, Fundamenty starej fary, Rynek lubelski, Katedra św Jana /sala akustyczna + krypty, Brama Krakowska, deptak Krakowskie Przedmieście, Pomnik Unii Lubelskiej. Uroczysta obiadokolacja z zabawą i nocleg.

 

3 dzień- Sandomierz

Śniadanie –wykwaterowanie Przejazd do Sandomierza – zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rynek starego miasta, podziemna trasa turystyczna, wieża widokowa, katedra. Sandomierz to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast, położone na lessowych wzgórzach. Zachowało się tu ponad 120 zabytków architektury z różnych epok. Do najwyższej klasy zaliczane są średniowieczny układ urbanistyczny miasta oraz jeden z najstarszych obiektów ceglanych na terenie Polski – kościół św. Jakuba. Sandomierz jest ściśle związany z wydarzeniami historycznymi Polski.

Czas wolny. Powrót do miejsca zbiórki.

 

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

 

Cena zawiera:

  • Przejazd komfortowym autokarem
  • 2 noclegi
  • 2 śniadania, 1  obiadokolację, 1 uroczystą obiadokolację z imprezą z  DJ
  • usługi przewodnickie, opiekę pilota
  • podatek  VAT
  • bilety wstępu

 

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard450