Powrót do listy

Holandia w 5 dni

Dzień 1

Wyjazd w godzinach wieczornych. Podróż przez Niemcy.

 

Dzień 2

Przyjazd w godzinach przedpołudniowych do Goudy miasta słynącego z wyroby żółtego sera o tej samej nazwie oraz  produkcji glinianych fajek i świec. Spacer po historycznym centrum z ratuszem z XV w. Domem Wagi i kościołem św. Jana. wizyta na targu serowym odbywającym się tu od lat w każdy czwartek rano, kiedy to okoliczni producenci serów prezentują swoje wyroby odtwarzając dawny targ serowy. po pobycie w goudzie przejazd do przejazd do hotelu Tulip Inn Oosterhout i zakwaterowanie. Czas wolny na zakupy w pobliskim centrum i nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie, po śniadaniu przejazd do Kinderdijk: spacer  po skansenie,
w którym znajduje się 19 wiatraków z XVIII w., służących do wypompowania wody z polderu i wpisanych na światową listę dziedzictwa UNESCO. z Kinderdijk przejazd do Rotterdamu. objazd miasta autokarem i wjazd na Euromast najwyżej położoną platformę widokową w Holandii. z Rotterdamu  przejazd do Hagi ? siedziby holenderskiego rządu, parlamentu i króla. zwiedzanie: Binnenhof ? domy parlamentu, pałac królewski, stary ratusz i nowy ratusz. czas wolny na Grote Markt. po spacerze przejazd i wizyta w Madurodam ? Holandii w miniaturze, gdzie w skali 1:25 przedstawione są najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca Niderlandów. przejazd do Scheveningen ? dawnej wioski rybackiej, a obecnie dzielnicy Hagi i nadmorskiego kurortu z szeroką plaża, wydmami i ogromnym molo. obiadokolacja w restauracji Brasserie pałace Scheveningen, przy nadmorskim bulwarze. po obiadokolacji chwila czasu wolnego nad morzem i powrót do hotelu i nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Zaandam i spacer po  Zaanse Schans ? skansenie wiatraków nad rzeką Zaan. Podczas zwiedzania skansenu wizyta na farmie serowej, prezentacja i degustacja serów holenderskich. Przejazd do centrum Amsterdamu na Museumplein i wizyta w szlifierni diamentów, prezentacja pracy szlifierzy i gotowych wyrobów z możliwością zakupów. Po zwiedzaniu szlifierni diament ów przejście w kierunku ulice Albert Cuypstraat i czas wolny na największym targu ulicznym w Amsterdamie.  Następnie przejście do centrum i spacer po starówce.   Czas wolny na Placu Dam i przejście w kierunku dworca. Po drodze można zobaczyć  pierwszy sklep z kondomami  Condomerie, przy którym istniało kiedyś muzeum Kondomów.   Następnie rejs po kanałach Amsterdamu, obiadokolacja w restauracji De Kroonprins i wieczorny spacer po Dzielnicy Czerwonych Latarni. W czasie spaceru wizyta w Muzeum Prostytucji i chwila czasu wolnego. W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Niemiec i Polski.

 

Dzień 5

Przyjazd na miejsce zbiórki  we wczesnych godzinach popołudniowych.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE IMPREZY:

Przejazd autokarem klasy LUX (Klimatyzacja, barek, DVD, toaleta), 2 noclegi –  pokoje  2, 3 osobowe z łazienkami,2 śniadania, 2obiadokolacje, opiekę pilota, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, ubezpieczenie, podatek VAT.

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard1170