Powrót do listy

Góry Świętokrzyskie | Słowiańskie Bajduły

Góry Świętokrzyskie

Program  wycieczki:

1dzień

07: 00 wyjazd z miejsca zbiórki w kierunku Kielc.   Po drodze  zwiedzimy  Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie. Chęciny- zamek, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Zapoznanie z terenem. Obiadokolacja, nocleg. (Możliwość skorzystania z basenu krytego, sauny czy jacuzzi).

2dzień

07:00-9:00 Śniadanie. Spacer do  Klasztoru na Świętym Krzyżu i Gołoborze lub przejście szlakiem turystycznym  na Łysicę,  ze Św. Katarzyny. Żródełko Św. Franciszka, kapliczka z podpisem Stefana Żeromskiego).   Dąb Bartek,  Samsonów- stary piec hutniczy, ruiny Huty Józef, Ciekoty- Szklany Dworek  St. Żeromskiego.  Alternatywny program do uzgodnienia. Przejazd do hotelu obiadokolacja. Przygotowanie do magicznej nocy!

„Słowiańskie Bajduły” – magiczny spacer z pochodniami!

Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, sekrety magii Gór Świętokrzyskich.
Postacie ze świętokrzyskich legend: czarownice rzucające uroki, zielarki udzielające rad jak pokonać niebezpieczeństwa, porady na wszelakie bolaki, wróżby i odczynianie uroków, bogini Mokosz radząca jak zawładnąć zmysłami ukochanego; Południce, Rusałki oraz wiele postaci znanych z wczesnosłowiańskiej kultury naszych przodków z Łysej Góry. Spacer trwa ok 1,5h. Po spacerze ognisko z kiełbaskami i muzyczną oprawą gitarzysty.  Nocleg
Moc wrażeń gwarantowana!!! Degustacja nalewki i naparu z lubczyku (tylko dla dorosłych)
Nocą świat wygląda inaczej! Nocą może zdarzyć się wszystko!

3 dzień

07:00-09:00 Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kielc, zwiedzanie: rezerwat geologiczny Kadzielnia – taras widokowy, pomnik Czynu Legionowego, park miejski. Bazylika Katedralna, plac Zamkowy, Muzeum Narodowe w Pałacu Biskupów Krakowskich, spacer ulicą Sienkiewicza. Ośrodek Myśli Obywatelskiej i Patriotycznej. Czas wolny. Przejazd w drogę powrotną z przerwą na obiad. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Cena zawiera:

Ø  Przejazd autokarem,

Ø  2 noclegi  w Świętokrzyskiej Polanie  pokoje 2 i 3  osobowe z łazienkami,

Ø  2 śniadania w formie bufetu,

Ø  2 obiadokolacje,

Ø  Słowiańskie Bajduły z poczęstunkiem i ogniskiem z kiełbaskami,

Ø  Opiekę pilota,

Ø  Usługi przewodnika,

Ø  Bilety wstępu:  Klasztor Cystersów, zamek Chęciny, Muzeum Wsi Kieleckiej, Świętokrzyski P. N.  Gołoborze, kolejka-(ciuchcia) która podwiezie nas pod św. Krzyż z parkingu,

Ø  Ubezpieczenie NNW.

 

 

17.09 - 19.09.2021 Cena: 595zł

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardHB595540