Powrót do listy

Góry Świętokrzyskie 3 dni | Łysa Góra, Św. Krzyż, Kielce

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki w kierunku Kielc.  Po drodze  zwiedzimy  Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie. Ujazd ? zamek Krzyżtopór, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Przyjazd do miejsca zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, spacer do  Klasztoru na Świętym Krzyżu i Gołoborze. Przejście szlakiem turystycznym  na Łysicę,  ze Św. Katarzyny (źródełko Św. Franciszka, kapliczka z podpisem Stefana Żeromskiego). Alternatywny program do uzgodnienia, np. w przypadku złej pogody. Po zwiedzaniu- czas wolny: zakupy pamiątek, wypicie kawy. Przejazd do hotelu obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie – bufet. Wykwaterowanie. Przejazd do Kielc,  zwiedzanie miasta. Rezerwat geologiczny Kadzielnia ? taras widokowy, pomnik Czynu Legionowego, park miejski. Bazylika Katedralna, plac Zamkowy, Muzeum Narodowe w Pałacu Biskupów Krakowskich, spacer ulicą Sienkiewicza. Ośrodek Myśli Obywatelskiej i Patriotycznej. Przejazd do Jaskini Raj wejście o 16:30,  położona na stoku Czerwonej Góry, jest jedną z ciekawszych jaskiń w Polsce: wewnątrz ogromne nagromadzenie form naciekowych (stalaktyty, stalagmity, stalagnaty). Przejazd w drogę powrotną, obiad na trasie. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Świadczenia:

Przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, usługi przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera:

Bilety wstępu: Jaskinia Raj, Zamek Krzyżtopór, Muzeum Wsi Kieleckiej,  ŚPN, zestawu audio guide.

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard450380