Powrót do listy

Praga i Czeskie Zamki | Praga, Karlstein, Krumlov, Budziejowice, Lipno

 1 DZIEŃ

Wyjazd z Polski i przejazd do Pragi. Zwiedzanie zabytkowej części miasta: Hradczany – Katedra Św. Wita, Zamek Królewski, Bazylika Św. Jerzego. Przejście na Małą Straną, obok Złotej Uliczki i Pałacu Lobkowiczów do Ogrodów Senatu. Czas wolny przy wyspie Kampa. Następnie spacer na jeden z najpiękniejszych średniowiecznych mostów ? Most Karola.  Przejście na Rynek, wieża ratuszowa w zegarem Orloy. Przejazd do hotelu zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie,  wykwaterowanie. Przejazd do Wyszehradu ? II siedziby królów. Ze wzgórza rozciąga się piękny widok na miasto. Zwiedzanie kościoła,  spacer po zabytkowym cmentarzu. Dalszy przejazd do Karlsteinu, zwiedzanie XIV wiecznego zamku.  Został on zbudowany przez czeskiego króla i cesarza rzymskiego Karola IV (210CZK). Przejazd do miejscowości Hluboka nad Wełtawą ? zwiedzanie zamku Schwarzenberg (210 CZK) zwanego ?Czeskim Windsorem?. Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Czeskiego Krumlowa  ? miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Ratusz, kościół św. Wita oraz renesansowy zamek (180 CZK), spacer po ogrodach, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. ( na zamówienie dyskoteka z DJ).

4DZIEŃ

Śniadanie, zwiedzanie Lipna nad Wełtawą, spacer na platformę w koronie drzew 180CZK,  przejazd do Czeskich Budziejowic, zwiedzanie miasta z wizytą w słynnym browarze gdzie produkuje się Budweisera (120CZK). Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

Przejazd autokarem (toaleta, barek, video, klimatyzacja), 3 noclegi ze śniadaniami (pok. 2, 3 os. z łazienkami), 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota, przewodnika, ubezpieczenie KL, podatek VAT.

 

Cena nie zawiera biletów wstępu wg aktualnego cennika, zestawu audio guide.

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard750