Powrót do listy

Bałkany – „Słońce, Woda i Przygoda” | Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Węgry

1 Dzień  

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd nocą przez Czechy, Austrię.

2 Dzień

Przyjazd do Słowenii; zwiedzanie największej jaskini kresowej – GROTA POSTOJNA. Dalej bajeczny Park Narodowy JEZIOR PLITWICKICH – 16 kaskadowych, błękitnych jezior, połączonych 92 wodospadami, wpisanych w rejestr UNESCO, 3-godzinny spacer. Obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień

Śniadanie, wyjazd i  zwiedzanie – TROGIR: Stare miasto z katedrą i ratuszem; następnie SPLIT: Pałac DIOKLECJANA, katedra, bramy Srebrna, Złota i Żelazna, świątynia Jupitera. Obiadokolacja  i nocleg .

4 Dzień

Po śniadaniu odpoczynek na plaży, nad Adriatykiem. Po południu DUBROWNIK: klasztor franciszkanów z apteką z XIV w., pałac Rektora, katedra, port, spacer po głównej arterii miasta- Placa. Obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień

Po śniadaniu całodniowy wypoczynek na plaży lub basenie. Dla chętnych (25 EUR) wycieczka na Płw. PELJESAC (zwiedzanie Trpanj i kąpiel w zatoce Duba) i lawendową wyspę HVAR: grillowana ryba, rakija i wino. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 Dzień  

Po śniadaniu zwiedzanie KOTORU : katedra św. Tripuna, mury obronne, podziwianie malowniczego, najbardziej na południe wysuniętego fiordu w Europie. Następnie BUDVA: Cytadela, cerkwie. Potem panorama urokliwej wyspy ŚW. STEFANA – jednej z największych atrakcji turystycznych Czarnogóry. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Medjugorie.

7 Dzień

Po śniadaniu pobyt w słynącym z objawień Maryjnych MEDJURGORIE: Góra Objawień w Podbrdo, droga krzyżowa na Kriżewac, kościół św. Jakuba. Dalej zwiedzanie MOSTARU ze słynnym mostem i dzielnicą muzułmańską. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

8 Dzień

Po wczesnym śniadaniu przejazd wąwozem Neretwy do SARAJEWA. Zwiedzanie: Stare Miasto z katedrą, cerkwią i meczetem Gazi Husrevbegova oraz mostem Gavrila Principa- miejscem zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Budapeszcie.

9 Dzień

Po śniadaniu zwiedzanie BUDAPESZTU: wzgórze Gellerta, wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka, kościół Macieja, bazylika św. Stefana , pomnik Millenium. Po południu 2- godzinny relaks w słynących z walorów leczniczych term Szechenyi’ego. Dla chętnych wieczór węgierski przy muzyce, obiadokolacja, czardasz i węgierskie wino (30EUR). Nocleg w Budapeszczie.

10 Dzień

Śniadanie i wyjazd w kierunku Polski. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

CENA OBEJMUJE:

  • 9 noclegów w hotelach 3*, w Medjugorie pensjonacie 3* w pok. 2 osobowych z łazienkami, w Budapeszcie z klimatyzacją, dopłata do klimatyzacji do 5 noclegów w Neum i Medjugorie – 20 EUR ( deklaracje należy składać przy podpisaniu umowy),
  • 9 śniadań i 8 obiado-kolacji,
  • autokar z klimatyzacją, barkiem, wideo, WC,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagażu,
  • opiekę pilota.

CENA NIE OBEJMUJE:

  • napojów do obiadokolacji
  • biletów do Jezior Plitwickich, Parku, jaskini Postojna, pałacu Rektora i klasztoru w Dubrowniku, Cytadeli w Budvie, pałacu Dioklecjana i katedry w Splicie, katedry w Kotorze, meczetu w Sarajewie, Baszty Rybackiej, kościoła św, Macieja i łaźni Szechenyi w Budapeszcie, przewodników w Zadarze, Splicie, Trogirze, Dubrowniku, Mostarze, Sarajewie i Budapeszcie, autostrad i parkingów- dodatkowo 110 EUR.

 

01.05 - 10.05.2021 Cena: 1490

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard1490zł