Powrót do listy

Budapeszt- Szentendre | Węgierskie wino, muzyka i folklor

Program ramowy:

1 dzień:
Wyjazd spod ustalonego miejsca. Przyjazd do Budapesztu. Po drodze zwiedzimy malownicze miasteczko Szentendre, które upodobali sobie artyści. Wjazd na Wzgórze Gellerta i podziwianie pięknej panoramy Budapesztu. Kolacja w stylowej restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Budy, wyjazd na Wzgórze Zamkowe, zwiedzanie: historycznej zabudowy z przekroju kilku wieków: budynki kupców oraz bogatszej części mieszkańców oraz pereł wzgórza – Baszty Rybackiej i neogotyckiego Kościoła Macieja. Przejście pod zamek – m.in. Pałac Prezydencki, Brama Wiedeńska, Pałac Królewski, pomnik Savoja, barokowa fontanna. Przejazd do Pesztu, gdzie zobaczymy – m.in gmach Parlamentu, Bazylikę Św. Stefana, najsłynniejszy deptak miasta czyli Vaci Utc. Następnie objazd Wypy Małgorzaty. Powrót do hotelu, krótki odpoczynek. Wyjazd na imprezę regionalną połączoną z obiadokolacją i degustacją wina, a to wszystko przy tradycyjnej węgierskiej muzyce i pokazach tańca „czardasz”. Po imprezie powrót do hotelu, nocleg. Opcja Rejs statkiem po Dunaju i podziwianie pięknego miasta od strony wody. Powrót do hotelu.

3 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyspa Małgorzaty – przejazdżak kolejką – 5€,  Przejazd Aleją Anrassego (pałace secesji) na Plac Milenijny – jeden z symboli najważniejszych zabytków Budapesztu. Kolumna z Archaniołem Gabrielem, Termy Szechenyego, Zamek Vajdahunadyego, Park Miejski.  Wyjazd do kraju, przez Słowację. Obiad w drodze powrotnej – na zamówienie 8 euro. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Świadczenia:
– Przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, barek, DVD, toaleta),
– 2 noclegi w hotelu *** – pokoje 2,3 osobowe,
– Wyżywienie: 2 śniadania w hotelu,
– 1 obiadokolacja w restauracji z lampką wina,
– Wieczór węgierski w Czardzie z muzyką regionalną, pokazami tańca Czardasza, obiadokolacją 3 daniową, oraz winem 1/4l na osobę,
– Opieka pilota na całej trasie wycieczki, przewodnika,
– Bilety wstępów: Bazylika św. Stefana,
– Ubezpieczenie

Dodatkowo:
Rejs statkiem nocą 10 euro, kolejka na Wyspie Małgorzaty 1200HUF.

Plan zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie w zależności np. od warunków atmosferycznych. O kolejności zwiedzania i realizacji programu decyduje pilot.

Wyjazd z miejscowości: Katowice, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Rybnik, Wodzisław Śl., Czyżowice, Gorzyce.

550zł

06.09 - 08.09.2019 Cena: 550zł

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardHB5500