Powrót do listy

Bieszczady

Dzień 1

Godz 6:00 zbiórka uczestników wycieczki, wyjazd w Bieszczady i przyjazd do Sanoka w godzinach południowych.  Wizyta w jednym z najciekawszych muzeów – Skansenie Budownictwa Ludowego, zwiedzanie ruin Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu z wieżą widokową i oryginalną galerią bieszczadzkich artystów. Droga Krzyżowa Nowego Życia przy Sanktuarium maryjnym w Zagórzu z XVI-wieczną Ikoną Zwiastowania, Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w ośrodku. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie, wycieczka autokarowa trasą „Dużej Pętli Bieszczadzkiej” Majdan* – przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną przez wysiedloną wieś Solinka do Balnicy (przejście do granicy SK/PL, możliwość konsumpcji lokalnych smakołyków, czy też, dla dorosłych – słowackiego piwa), Cisna – umocnienia z 1945r na wzgórzu Betlejemska. Bar bieszczadzkich „zakapiorów” – Siekierezada, czas wolny na posiłek lub zamiast Cisnej przejazd do smażalni „Dom Pstrąga” w Przysłupiu. Spacer kilometrowym odcinkiem szlaku zielonego w Bieszczadzkim Parku Narodowym Przełęcz Wyżniańska 855m n.p.m., Schronisko pod Rawkami 930m n.p.m., zagroda żubrów i zwiedzanie Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem (wypchane wilki, żubry, gawra niedźwiedzia itp. + prelekcja przyrodnicza)

 

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie na trasie: spacer po zaporze wodnej w Solinie i Myczkowcach, czas wolny, zakup pamiątek na bieszczadzkich Krupówkach, rejs po Zalewie Solińskim statkiem turystycznym w Solinie lub Polańczyku. Punkt widokowy w Polańczyku Górzanka, świątynia z rzeźbionym ikonostasem, jedynym w Karpatach. Myczkowce – Centrum Kultury Ekumenicznej z ok. 160 miniaturami cerkwi i kościołów karpackich; stadnina koni, Centrum Informacji o Obszarach Natura 2000, film przyrodniczy. Wyjazd w kierunku miejsca wsiadania. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

 

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Cena zawiera:

autokar, noclegi, wyżywienie, usługi pilota i przewodnika

Cena nie zawiera:

biletów wstępu, kolejki i statku – około 50zł

 

330

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard330