Powrót do listy

Białoruś | Białoruskie sentymenty

Kamieniuki – Kamieniec – Różana – Kosów Poleski – Baranowicze – Mińsk – Kuropaty – Witebsk – Połock – Głębokie – Budsław – Zalesie – Lida – Stare Wasiliszki – Brzozówka – Grodno

– Puszcza Białowieska
– Tradycje białoruskiej wsi
– Mińsk – stolica Białorusi
– Witebsk – miasto Marca Chagalla
– Lida – zamek Giedymina
– Rejs po Niemnie w Grodnie

Program 
1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd w kierunku granicy polsko-białoruskiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przekroczenie granicy. Przyjazd do Kamieniuk. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie białoruskiej części Puszczy Białowieskiej, w której się mieści siedziba Dziadka Mroza i gdzie zwiedzimy Centrum Ekologiczno-Edukacyjne połączone z Muzeum Przyrody, jedno z nielicznych tego typu w Europie. Następnie w Kamieńcu zobaczymy basztę z XIII w. zbudowaną z rozkazu wołyńskiego księcia Włodzimierza Wasilkowicza, a w Różanej zwiedzimy Muzeum Sapiehów oraz ruiny okazałego pałacu. Po dojeździe do Kosowa Poleskiego, u podnóża neogotyckiego pałacu Pusłowskich w folwarku Mereczowszczyzna, zwiedzimy odrestaurowany dwór – miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki. Przyjazd do Baranowicz. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Mińska. W stolicy Białorusi przejedziemy ulicami miasta, zwiedzimy stałą ekspozycję Narodowego Muzeum Sztuki, budynek Białoruskiej Biblioteki Narodowej oraz Plac Niezależności z tzw. Czerwonym Kościołem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Witebska, jednego z najstarszych miast Białorusi. Po drodze zatrzymamy się w Kuropatach, miejscu stracenia przez NKWD wielu tysięcy Polaków, Białorusinów, Żydów oraz przedstawicieli innych narodowości. Przejazd do Witebska i spacer ulicami starego miasta, a także zwiedzanie domu-muzeum Marca Chagalla i Art- Centrum. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Połocka ? zobaczymy dawne kolegium jezuitów założone przez króla Polski Stefana Batorego i zwiedzimy Galerię Sztuki. Następnie zobaczymy sobór św. Zofii oraz nawiedzimy Klasztor Prawosławny Przemienienia Pańskiego i św. Eufrozyny Połockiej. Przejazd do miejscowości Głębokie, gdzie zobaczymy zespół klasztoru karmelitów oraz kościół katolicki pod wezwaniem Świętej Trójcy. Następnie udamy się do Budsławia o którym mówi się, że jest białoruską Częstochową. Odwiedzimy pobernardyński kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wzniesiony w stylu późnobarokowym, ośrodek kultu jednego z najbardziej czczonych przez białoruskich katolików cudownego obrazu Budsławskiej Bogurodzicy. Przyjazd do Mołodeczna na obiadokolację i nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Zalesie, gdzie zwiedzimy zespół pałacowo-parkowy w którym mieszkał przez ok. 20 lat słynny kompozytor Michał Kleofas Ogiński. Przejazd do Lidy, gdzie będziemy podziwiać zamek Giedymina z XIV w. Następnie odwiedzimy Browar Lidzki (w programie: zwiedzanie, degustacja piwa lub kwasu chlebowego oraz specjałów kuchni białoruskiej). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
7 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Brzozówki. Wizyta z możliwością zakupu pamiątek w hucie szkła Niemen, gdzie wyprodukowano naczynie, w którym złożono i pochowano w Wilnie serce marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie przez Stare Wasiliszki – miejsce urodzenia Czesława Niemena, gdzie zwiedzimy muzeum w domu rodzinnym artysty – udamy się do Grodna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu udamy się na spacer ulicami Grodna, podczas którego poznamy to położone nad Niemnem, najbardziej polskie z miast Białorusi oraz popłyniemy w godzinny rejs statkiem po Niemnie, czas wolny na zakupy. Obiadokolacja i nocleg.
9 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przekroczenie granicy białorusko-polskiej. Powrót do Polski w godzinach porannych.

Program fakultatywny
– rejs po Niemnie – ok. 15 EUR.
Świadczenia
Zakwaterowanie:
8 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 1 nocleg w Kamieniukach, 1 nocleg w Baranowiczach, 1 nocleg w Mińsku, 1 nocleg w Witebsku, 1 nocleg w Mołodecznie, 1 nocleg w Lidzie, 2 noclegi w Grodnie. Pokoje 2 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
8 śniadań, 7 obiadokolacji, degustacja dań kuchni białoruskiej w Lidzie.
Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie:

Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota. Wiza i pośrednictwo wizowe.
Informacje praktyczne
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiketach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy, tj.:
– paszport ważny min. trzy miesiące od zakończenia wycieczki i posiadający min. 2 wolne strony obok siebie,
– 1 kolorowe zdjęcie biometryczne formatu paszportowego, nie starsze niż 6 miesięcy,
– wniosek wizowy, wypełniony komputerowo i wydrukowany dwustronnie na jednej kartce, należy dostarczyć do biura sprzedającego ofertę na min. 21 dni przed wyjazdem.
Paszporty będą do odbioru w dniu wyjazdu w autokarze (u pilota). Wniosek wizowy wraz z instrukcją wypełnienia będzie wysłany e-mailem do sprzedawcy oferty na około miesiąc przed datą potwierdzonej imprezy.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego paszportu oraz ważnej wizy.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Warszawy i Siedlec. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy.
Przejazd: Warszawa – Brześć (ok. 250 km) – ok. 6 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski – ok. 1600 km.
Podczas zwiedzania prawosławnych świątyń obowiązkowy strój dla kobiet to: długa spódnica, zakryte ramiona, nakrycie głowy – najlepiej chusta; dla mężczyzn: długie spodnie, zakryte ramiona.
Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
– kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy loklani, Tour Guide. Koszt – ok. 90 EUR,
– opłat fakultatywnych.

 

ROZKŁAD JAZDY:

 

Miasto Godz. wyjazdu Dopłata Godz. powrotu
Wrocław

ul. Sucha 1, Dworzec Autobusowy, poziom minus 2, stanowiska odjazdowe 10,11

03:30 150 zł 22:30
 Opole

ul. 1 Maja 41, parking na rogu ulic 1 Maja i Dubois (wjazd na parking od ul. 1 Maja)

05:00 150 zł 21:00
Gliwice

ul. Rybnicka 159, przy drodze krajowej nr 78, parking za stacją paliw Shell

06:00 130 zł 20:00
Kraków

ul. Reymonta 22, parking dla autokarów przed wejściem na stadion Wisły (od ul. Reymonta)

05:30 150 zł 20:30
 Katowice

ul. Piotra Skargi 4, Dworzec Autobusowy

07:00 130 zł 19:00
 Sosnowiec

ul. Kresowa 2, obok stacji paliw Shell i restauracji McDonald’s

07:15 130 zł 18:30
 Częstochowa

ul. Drogowców 1, parking przy stacji paliw Lotos (kierunek Warszawa)

08:15 100 zł 17:30
 Radomsko

ul. Łódzka 2, PORT Radomsko – Stacja Paliw MOYA (parking przy Polisz Kebab)

09:00 100 zł 16:45
 Piotrków Trybunalski

ul. Sikorskiego 52, stacja paliw Huzar przy zjeździe do miasta z drogi krajowej nr 1

09:30 80 zł 16:00
Łódź

ul. Kątna 1, stacja paliw BP (przy zjeździe nr 22 z autostrady A1)

10:15 80 zł 15:15
Poznań

ul. Dworcowa, parking przy Dworcu Letnim, na dojeździe do Dworca Głównego PKP

07:30 150 zł 18:15
 Warszawa

Aleje Jerozolimskie 144, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 11

12:00 50 zł 13:30
 Siedlce

Plac Zdanowskiego 1, parking przy Dworcu PKP

14:00 0 zł

2776zł

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardHB21090