Powrót do listy

Macedonia, Albania, Grecja | Bałkany 10 dni

1.dzień
Wyjazd 14:00 z miejsca zbiórki, przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.

2. dzień
Przyjazd około południa i zwiedzanie SKOPJE m.in.: PLAC MAKEDONIJA, CERKIEW ŚW. DYMITRA, KAMIENNY MOST, TWIERDZA KALE, CERKIEW ŚW. SPASA (4 EUR), MECZET MUSTAFY PASZY (4 EUR), STARA CZARSZIJA, czas wolny. Przejazd do miejscowości Ochryda w Macedonii, zakwaterowanie w hotelu ok. godziny 16:00, czas wolny, wieczorem rejs po Jeziorze Ochrydzkim (8 EUR), obiadokolacja, nocleg. (Skopje)

3. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie zabytków OCHRYDY wpisanego wraz z JEZIOREM OCHRYDZKIM na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO m.in.: CERKIEW ŚW. ZOFII (2 EUR), CERKIEW ŚW. JOVANA KANEO (2 EUR) położona tuż nad jeziorem, MONASTYR ŚW. PANTELEJMONA, TWIERDZA SAMUELA, CERKIEW BOGURODZICY (2 EUR) oraz STARE MIASTO. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Albanii do miejscowości Duresz, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. ( Duresz x 3)

4. dzień
Śniadanie i przejazd do TIRANY stolicy Albanii zwiedzanie m.in.: POMNIK MATKI TERESY, POPIERSIE i PLAC FREDERYKA CHOPINA, DOM ENYERA HODŻY, PIRAMIDA, ALEJA JANA PAWŁA II, KOŚCIÓŁ ŚW. PAWŁA, TWIERDZA z IV wieku. W centrum Tirany zwiedzamy: MECZET ETHEM BEJA, POMNIK SKANDERBERGA, PLAC CENTRALNY, czas wolny. Następnie wyjazd do KRUJA zwiedzanie ZAMEK SKANDERBERGA (300 ALL), MUZEUM ETNOGRAFICZNE (300 ALL) oraz ULICZKA BAZAROWA, czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie DURESZ m.in.: RZYMSKIEGO AMFITEATRU (300 ALL), BASZTY z czasów weneckich wraz z MURAMI OBRONNYMI, czas wolny na PROMENADZIE. Przejazd do hotelu, popołudniowe plażowanie, obiadokolacja i nocleg

6. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BERAT „Miasta TYSIĄCA OKIEN” wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zwiedzanie m.in.: TWIERDZA (200 ALL), DZIELNICE MANGALEM I GORICA, czas wolny. Przejazd do „Miasta Srebrnych Dachów” GJIROKASTRA wpisanego na Listę UNESCO. Zwiedzanie TWIERDZY (200 ALL), oraz zabytkowej STARÓWKI. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. ( Saranda x 2)

7. dzień
Śniadanie, przejazd do BUTRINTI zwiedzanie ANTYCZNEGO MIASTA (700 ALL). Powrót do hotelu, wypoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.

8. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Grecję do Macedonii: wizyta w winnicy połączona z degustacją wina (10 EUR). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. ( Skopie)

9. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BELGRADU, zwiedzanie m.in.: STARE MIASTO, TWIERDZA KALEMEGDAN z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, BASTION KULA NEBOJOSA, CERKIEW ŚW. PIETKI z „cudownym źródełkiem”, BAZYLIKA ŚW. SAWY, czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski przez Węgry i Słowację.

10. dzień
Przyjazd do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.

 

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)
  • 7 noclegów ze śniadaniami w hotelach **/*** (pok. 2, 3 os. z łazienkami)
  • 7 obiadokolacji w hotelach, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
  • opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
  • ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW, bagaż.

Cena nie obejmuje:

Biletów wstępu – 2.000 ALL ( 1 EUR – ok. 140 ALL) + 32 EUR + 12 EUR miejscowi przewodnicy

Brak dostępnych terminów

Rodzaj pokojuRodzaj wyżywieniaCena dorosłyCena dziecko
standardstandard1980